Samsung uvoľnil aplikácie PlayGalaxy Link pre streamovanie hier z počítača

Zatiaľ len pre USA a Južnú Kóreu.

4
playgalaxy link 1
Foto: Samsung/YouTube

Spolu s predstavením nových vlajkových lodí Galaxy Note10 spoločnosť Samsung stručne predstavila aj novú platformu pre streamovanie hier nazvanú PlayGalaxy Link.

Pomocou PlayGalaxy Link spojíte svoj smartfón s počítačom (WiFi, mobilné dáta), v ktorom máte nainštalované obľúbené hry. Tie môžete následne streamovať/prenášať do svojho smartfónu, pomocou ktorého budete vybrané tituly ovládať.

Systém podporuje Bluetooth ovládače tretích strán, čo platí aj o myšiach a klávesniciach. PlayGalaxy Link však odporúča príslušenstvo Glap – herný ovládač prispôsobený presne pre smartfóny radu Samsung Galaxy.

PlayGalaxy Link
Ovládač Glap

Je dôležité uviesť, že PlayGalaxy Link ešte len začína svoju užívateľskú púť, a to v obmedzenom režime. Čerstvo vydané aplikácie sú k dispozícii v beta verzii a podporované sú len vlajkové lode Note10 a Note10+. Podpora pre skôr vydané smartfóny, napr. Note9 a Galaxy S10, bude dostupná neskôr.

Okrem toho si môžu službu PlayGalaxy Link vyskúšať len hráči z USA a Južnej Kórey. Streamovanie ale bude dostupné aj v mnohých ďalších krajinách, len si naň ešte musíme počkať.

Pre využívanie PlayGalaxy Link budú hráči potrebovať dve aplikácie. Jednu pre počítač s Windows 10 a druhú pre svoj smartfón. Hráči musia vlastniť výkonnejší počítač. Minimom je procesor Intel i5, 8 GB operačná pamäť, grafika NVIDIA GTX 1060 a lepšia, respektíve AMD Radeon RX 550 a lepšia.

playgalaxy link
Foto: playgalaxy.com

Klienta pre smartfón si užívatelia stiahnu z obchodu Samsung Galaxy Store. Úroveň streamovania sa dá prispôsobiť. V aplikácii nastavíte typ prenosu, či sa má prenášať aj zvuk alebo vibrácie, zvolíte maximálne rozlíšenie, maximum prenesených dát za sekundu alebo aktivujete virtuálne tlačidlá.

Ťažko zatiaľ hodnotiť, či bude takýto typ hrania pre užívateľov atraktívny. Závisieť to bude nielen od kvality prenosu a ovládania, ale aj od toho, akému typu hier sú užívatelia naklonení. Hardcore hráči zrejme zostanú sedieť za svojimi veľkými obrazovkami aj naďalej.

TIP REDAKCIE
Total War: Shogun 2: Špičkovú stratégiu si budete môcť stiahnuť úplne zadarmo

Momentálne nevieme, kedy budú aplikácie PlayGalaxy Link dostupné aj u nás. Ak vôbec budú, samozrejme. Ukážku si môžete pozrieť nižšie.