Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active2: Detekcia pádov a EKG budú dostupné v budúcom roku

Samsung začiatkom augusta predstavil nové inteligentné hodinky Galaxy Watch Active2, ktoré majú zbytočne dlhé pomenovanie, minimalistický dizajn bez fyzickej otočnej lunety a množstvo športu chtivých funkcií.

Samsung začiatkom augusta predstavil nové inteligentné hodinky Galaxy Watch Active2, ktoré majú zbytočne dlhé pomenovanie, minimalistický dizajn bez fyzickej otočnej lunety a množstvo športu chtivých funkcií.

Základná verzia Galaxy Watch Active2 sa u nás začne predávať 13. septembra za 299 EUR. Top model s LTE pripojením z nehrdzavejúcej ocele dostal cenovku 469 EUR (dostupnosť v októbri).

Ešte pred oficiálnym predstavením bolo známe, že tieto hodinky dostanú aj dve významné funkcie, ktorými sa pýši konkurencia Apple Watch. Ide o monitorovanie EKG a detekciu ťažkých pádov. V hodinkách sa však zatiaľ nenachádzajú.

Podľa informácií serveru Sammobile ich Samsung sprístupní veľkou softvérovou aktualizáciou, ktorá sa zákazníkom ohlási niekedy v prvom štvrťroku 2020. Monitorovanie EKG musí najskôr schváliť americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv. Certifikácia by mala byť hotová do februára 2020.

Žiaľ, táto správa poteší len zákazníkov, ktorí žijú v zámorí. V prípade európskej dostupnosti musia EKG schváliť miestne úrady. Podobným scenárom si prešli aj hodinky Apple Watch Series 4 s EKG, ktoré boli predstavené v septembri 2018.

TIP REDAKCIE
Nevídaná MEGA akcia: Windows 11 v hodnote 150 € úplne zadarmo!
Galaxy Watch Active2
Model Galaxy Watch Active2 Foto: Samsung

V Európe však bola funkcia monitorovania EKG v Apple Watch dostupná až po viac ako šiestich mesiacoch od oficiálneho predstavenia. Na EKG v hodinkách Galaxy Watch Active2 si tak budeme musieť určite počkať.

Na druhú stranu, detekcia ťažkých pádov by nemala podliehať výraznejšiemu obmedzeniu. Pri nej je dostupnosť v európskych končinách rozhodne reálnejšia. Ak nositeľ hodiniek spadne na zem (nevoľnosť, šport a pod.), hodinky to zistia, začnú vibrovať a vyžiadajú si interakciu.

Pokiaľ užívateľ na displeji neoznačí, že je v poriadku, hodinky po určitom čase samé kontaktujú tiesňovú linku a poprípade vybrané osoby v adresári hodiniek. Vďaka integrovanému GPS bude následne možné určiť presnú polohu ranenej osoby.

Hodinky Apple Watch získavajú za detekciu ťažkých pádov a EKG len plusové body. Pomohli už niekoľkým ľuďom, napríklad 67-ročnému mužovi z Nórska, ktorý omdlel v kúpeľni. Samsung by mal do svojich hodiniek nasadiť tieto funkcie čo najskôr, pokiaľ chce skutočne konkurovať jednotke trhu.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať