apple watch

Najľahšie Apple Watch Series 5 vážia 30 gramov. Najťažšie je prevedenie z keramiky

Pri kúpe inteligentných hodiniek by sa mal zákazník pozerať aj na ich váhu, nie iba na dizajn a funkcie. Nosiť na na ruke kus ťažkej ocele nemusí byť komfortné, obzvlášť pri útlejších zápästiach.

Pri kúpe inteligentných hodiniek by sa mal zákazník pozerať aj na ich váhu, nie iba na dizajn a funkcie. Nosiť na ruke kus ťažkej ocele nemusí byť komfortné, obzvlášť pri útlejších zápästiach.

Kto vystriedal niekoľko modelov hodiniek ale vie, že na ich váhu sa dá viacmenej zvyknúť. To však neznamená, že údaj o váhe treba prehliadať. Server macrumors.com informuje o presnej váhe najnovších inteligentných hodiniek Apple Watch Series 5, ktoré boli predstavené len nedávno.

Spoločnosť Apple totižto na svojich webových stránkach neuviedla krátko po predstavení správne informácie o ich váhe. Boli odvodené od predchádzajúceho modelu Watch Series 4. Neskôr tieto informácie výrobca upravil a uviedol ich na správnu mieru.

Foto: Apple

Autori z macrumors.com zistili, že nové prevedenie z titánu je o 13 percent ľahšie ako verzia vyhotovená z chirurgickej ocele. Väčší, 44 milimetrový model je logicky ťažší ako 40 mm typ.

40 mm hodinky Apple Watch Series 5 tak vážia 30,8 gramu (hliník), 40,6 gramu (nehrdzavejúce oceľ), 35,1 gramu (titán) a 39,7 gramu (keramika). 44 mm verzie vážia 36,5 gramu (hliník), 47,8 gramu (nehrdzavejúce oceľ), 41,7 gramu (titán) a 46,7 gramu (keramika).

TIP REDAKCIE
Neželaný objekt na fotke? Tento online nástroj ho hravo vymaže
apple watch series 5
Foto: Apple

Váha hodiniek je do istej miery dôležitá, no pri uvedených prevedeniach spočíva najväčší rozdiel aj tak v cene. Kým základný model z hliníka stojí 449 EUR, telo z nehrdzavejúcej ocele vás bude stáť až 749 EUR. Keramika cenu vystrelí až k sume 1399 EUR.

Platí teda, že najľahší model je zároveň najlacnejší. Ako je na tom konkurencia? Napr. taktiež nedávno predstavené Galaxy Watch Active2 od Samsungu? 40 mm verzia váži 26 gramov (hliník), resp. 37 gramov v prevedení z nehrdzavejúcej ocele. 44 model z hliníka váži 39 gramov a 44 gramov prevedenie z nehrdzavejúcej ocele.

Apple Watch Series 5 sa začnú predávať 20. septembra, čiže tento piatok. V priebehu najbližších týždňov budú dostupné aj na našom trhu.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať