Strašidelná hra Five Nights at Freddy’s prichádza do smartfónov v rozšírenej realite

Desivé postavičky vás budú prenasledovať u vás doma.

0
fnaf ar tit
Foto: vinereport.com

Hry zo série Five Nights at Freddy’s, ktoré vytvoril Scott Cawthon, patria medzi popredné hororové diela, ktoré dokázali poriadne vydesiť nejedného hráča. Po niekoľkých vydaných častiach, ktoré sú dostupné aj pre mobilné platformy, prichádza ďalší.

Nový diel Five Nights at Freddy’s, s podtitulom AR: Special Delivery, bude vydaný už túto jeseň (zrejme v októbri). Presný dátum zatiaľ známy nie je. Vývoj zastrešuje spoločnosť Illumix, ktorá sa orientuje na hry v tzv. zmiešanej realite.

Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery si zahráme na mobilných zariadeniach s iOS a Android v rozšírenej realite, ktorá hre dodá nový strašidelný rozmer. Ide o vôbec prvú AR hru zo známej série.

Kľúčovým prvkom hier sú animatronici – robotické plyšové hračky s vražednými sklonmi, na ktoré musíte dávať pozor a robiť všetko preto, aby ste s nimi neprišli do kontaktu. Prvý diel zo série hier sa napr. odohrával v pizzerii, kde ste týmto postavám čelili v úlohe nočného strážnika.

five nights freddys
Foto: Scott Cawthon

Vďaka rozšírenej realite bude možné animatronikov oživiť priamo vo vašej domácnosti, čo môže byť naozaj strašidelné. Séria Five Nights at Freddy’s nie je obľúbená iba kvôli svojej desivej atmosfére. Je tu jednoduchá hrateľnosť, akceptovateľná obtiažnosť a vcelku zábavný boj o prežitie v zaujímavom vizuálnom prevedení.

Nová hra je prezentovaná pod skráteným názvom FNaF AR: Special Delivery a trailer na ňu si môžete pozrieť nižšie. Fanúšikov určite poteší, že hry dostanú aj filmové spracovanie. Premiéra je naplánovaná na rok 2021.

Okrem toho sa chystajú HD verzie pôvodných titulov, ktoré sa budú dať stiahnuť pre zariadenia Android, iOS, Switch, Xbox One a PlayStation 4.