Minecraft Earth je bližšie, v Obchode Play je dostupná predbežná registrácia

Druhé kolo beta testovania.

1
minecraft

Minecraft Earth je novou hrou v rozšírenej realite, ktorá bola oficiálne predstavená tento rok v máji. Klasický Minecraft má takmer 100 miliónov aktívnych hráčov, preto sa očakáva, že verzia hry pre rozšírenú realitu pritiahne početnú skupinu záujemcov.

Minecraft Earth by si mohol potykať s podobným úspechom ako hra Pokémon Go, ktorá pohltila takmer celý svet. Hráčov, ktorí lovili virtuálne postavičky v skutočnom svete ste asi stretli aj vo svojom okolí.

Minecraft Earth je momentálne dostupný ako beta verzia v pár málo vybraných krajinách. Hráči ju testujú v Londýne, Seattli, Štokholme či Tokiu. V najbližších týždňoch sa ale jej dostupnosť rozšíri, ako informuje AndroidPolice.

minecraft earth
Foto: Minecraft

V priebehu tohto, resp. budúceho týždňa autori spustia druhé kolo beta testovania, ktoré by mohlo byť dostupné v ďalších krajinách. Žiaľ, zrejme nepôjde o otvorenú beta verziu. Potenciálni záujemcovia sa budú musieť spoľahnúť na pozvánku, ktorá im môže byť doručená na základe predbežnej registrácie. Tú môžu hráči realizovať na tejto adrese.

Predbežná registrácia je už dokonca dostupná aj v obchode Google Play, čo len naznačuje, že hra má k oficiálnemu vydaniu bližšie. Ak ťuknete na tlačidlo predbežne zaregistrovať, obchod Play vám pošle upozornenie hneď, ako sa bude dať hra stiahnuť.

Čo sa týka úplnej globálnej dostupnosti, vývojári by mali stihnúť pripraviť hru do konca tohto roka. Hra bude dostupná pre Android aj iOS.

Minecraft Earth