pokemon go

V hrách Pokémon GO a Wizards Unite je veľa podvodníkov, vývojári to riešia

Pokémon GO a Harry Potter: Wizards Unite patria medzi populárne hry mobilného zábavného priemyslu, ktoré sú však plné podvodníkov, tzv. cheaterov. Niektorí užívatelia svoje pôsobenie v hre zvýhodňujú a nie je ich málo.

Pokémon GOHarry Potter: Wizards Unite patria medzi populárne hry mobilného zábavného priemyslu, nachádzajú sa v nich však podvodníci, tzv. cheateri. Niektorí užívatelia svoje pôsobenie v hre zvýhodňujú a nie je ich málo.

Vývojári spoločnosti Niantic, ktorá za oboma hrami stojí, identifikovala približne pol milióna účtov, ktoré v hrách podvádzali. Autori sa preto rozhodli sprísniť podmienky používania oboch hier.

Ich cieľom je, aby bol zážitok z hrania zábavný a hlavne spravodlivý. Cheateri často využívajú doplnkové aplikácie, ktoré im v hre rôznymi spôsobmi pomáhajú. Výnimkou nie sú ani upravené verzie mobilných hier Pokémon GOHarry Potter: Wizards Unite.

Pokémon Go
Hra Harry Potter: Wizards Unite

Užívatelia pre tieto nekalé praktiky využívajú mobilné zariadenia s OS Android a iOS, na ktorých je vykonaný root, resp. v prípade iOS platformy takzvaný jailbreak. Užívatelia tak môžu do takýchto zariadení inštalovať neautorizovaný obsah, poprípade disponujú nadštandardnými systémovými oprávneniami.

TIP REDAKCIE
Majitelia iPhone 13 sú zúfalí: Bizarný problém sfarbuje displej do ružova

Hry Pokémon GO a Harry Potter: Wizards Unite by už nemali na takto modifikovaných smartfónoch a tabletoch fungovať. Žiaľ, univerzálny bič na cheaterov neexistuje. S problémom bojujú aj iní vývojári známych hier, nielen Niantic. Spomenúť môžeme napr. herný hit PUBG Mobile.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať