iphone xr

iPhone XR 2019 v Geekbench. Tešiť sa môžme na väčšiu RAM a výkonnejší procesor

Populárna aplikácia Geekbench sa už v minulosti niekoľkokrát postarala o poodhalenie hardvérových špecifikácií očakávaných produktov.

Populárna aplikácia Geekbench sa už v minulosti niekoľkokrát postarala o poodhalenie hardvérových špecifikácií očakávaných produktov. Po novom do tejto skupiny zapadá aj prichádzajúci model iPhone XR pre rok 2019, píše MacRumors.

V prostredí aplikácie je smartfón od jabĺčka známy ako iPhone 12,1, pričom podľa dostupných informácií pobeží na prvej aktualizácii nového systému, teda na iOS 13.1.

To však nie sú jediné dostupné novinky týkajúce sa nového iPhonu. Nová generácia totiž so sebou prinesie aj operačnú pamäť RAM o veľkosti 4 GB (navýšenie o 1 GB oproti aktuálnemu modelu). Rovnaká kapacita by údajne mala byť dostupná aj v tohtoročných modeloch XS či XS Max.

MacRumors

Ďalšou skvelou správou je prítomnosť čipu A13, ktorý podľa Geekbench ponúkne celkovo 6 jadier, pričom rovnako ako pri súčasnej generácii, 2 majú ponúknuť vyšší výkon ako tie ostatné.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára

Vysoko výkonné jadrá čipu A13 majú byť taktované na 2,66 GHz, čo v konečnom dôsledku tvorí 12 – 13 % nárast v oblasti výkonu, ktorému pripadá skóre vo výške 5415 bodov (A12 získal 4796 bodov).

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať