iPhone 11

Apple chce byť zelený: Nové iPhony sú vyrábané z recyklovaných minerálov

Tohtoročné smartfóny od Apple nevynikajú iba fotoaparátom, čipsetom alebo výdržou batérie. Jednou z ich veľkých predností sú aj zrecyklované minerály.

Tohtoročné smartfóny od Apple nevynikajú iba špičkovým fotoaparátom, výkonným čipsetom alebo brutálnou výdržou batérie. Jednou z ich veľkých predností je aj hardvérová výbava, ktorú tvoria už použité nerastné suroviny.

Túto skvelú správu oznámila firma Apple. Stalo sa tak len pár dní po tom, čo sme spoznali iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Na novinku upozornil web Reuters.

Zrecyklované minerály sú podľa dostupných informácií používané na výrobu niektorých komponentov, ako je napríklad vibračný motorček Taptic Engine. Ide tu však iba o jednu štvrtinu toho, čo sa nachádza v útrobách nových iOS smatfónov.

Už použité nerastné suroviny nepochádzajú zo starých iPhonov, ale od bližšie nešpecifikovaného dodávateľa. Je teda otázne, či hovoríme o firme zo západu alebo z Ázie. Keď zoberieme do úvahy slová Apple, pravdepodobnejšia je druhá možnosť.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Kalifornské jabĺčko prezradilo, že obchodná vojna medzi USA a Čínou neohrozuje jeho aktuálny dodávateľský reťazec. Poskytuje mu ale ideálnu príležitosť, aby sa začalo obzerať po stabilnom dodávateľovi kľúčových nerastov.

Čína patrí medzi najväčších spracovávateľov a exportérov minerálov, z ktorých nevzniká iba spotrebná elektronika, ale aj napríklad zbrane. Preto môže americkým výrobcom skôr či neskôr spôsobiť nemalé komplikácie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať