iPadOS 13 si môžete stiahnuť už dnes. Apple systém vydal o 6 dní skôr

Apple sa rozhodol pre nečakaný krok – posunul vydanie operačného systému iPadOS 13 o celých dní. Pôvodne mala byť nová verzia dostupná až od 30. septembra.

Apple sa rozhodol pre nečakaný krok – posunul vydanie operačného systému iPadOS 13 o celých 6 dní skôr. Pôvodne mala byť nová verzia dostupná od 30. septembra, píše The Verge.

iPadOS 13 so sebou prináša hneď niekoľko viditeľných a vítaných zmien. Tou najpovšimnuteľnejšou je podľa všetkého implementácia nových widgetov na domovskú obrazovku. Tie môžu byť samozrejme zobrazované spolu s ikonami regulérnych aplikácií.

Pod čerstvé inovácie taktiež patrí aj očakávaný tmavý režim a vylepšenia Máp, Fotiek či Pripomienok. iPady sa dokonca dočkali aj podpory pre Xbox či PlayStation 4 ovládače.

Vylepšenia dorazili aj do aplikácie pre súbory, keďže používateľovi ponúka rýchly náhľad do všetkých uložených súborov. Novinkou je taktiež aj prístup k serverom, USB kľúčom či SD kartám.

Nesmieme však zabudnúť ani aplikáciu Safari, z ktorej sa konečne stáva plnohodnotný prehliadač. Dočkali sme sa totiž nielen podpory pre sťahovanie súborov, ale aj implementácie nemalého množstva užitočných klávesových skratiek.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Mnohých isto poteší aj správa ohľadom pera Apple Pencil, ktoré po inštalácii nového systému reaguje oveľa rýchlejšie.

iPadOS 13 si môžete stiahnuť po prejdení do Nastavenia > Obecné > Aktualizácia softvéru.

https://www.youtube.com/watch?v=7Glc2mHLPRM

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať