Trvalo to len týždeň: Na iOS 13 vraj beží už 20 % iPhonov a iPadov

Ide o zatiaľ nepotvrdené informácie.

1
iOS
Foto: Mac World

Spoločnosť Apple vydala trinástu verziu svojho operačného systému iOS pred vyše týždňom, konkrétne 19. septembra. Po presne 8 dňoch si nový systém do parády zobrala analytická spoločnosť Mixpanel, ktorá zistila, že iOS 13 si do svojho zariadenia stiahlo už 20 % používateľov. Téme sa venovali redaktori z 9to5Mac.

Len pre porovnanie, nový systém dosiahol tento míľnik o niečo skôr ako jeho predchodca, menovite iOS 12, čo je samozrejme skvelou správou pre Apple.

Na snímke nižšie môžete vidieť grafy, ku ktorým spomínaná spoločnosť dospela prostredníctvom informácií získavaných z návštev stránok či aplikácií, ktoré obsahovali jej analytické nástroje. Mali by sme ešte dodať, že gigant zverejnené údaje zatiaľ oficiálne neuznal ako pravdivé.

Zdroj: 9to5Google (Mixpanel)

S presnými číslami sa totiž Apple delí až po niekoľkých týždňoch. Posledná štatistika spoločnosti hovorí, že na iOS 12 v tom čase bežalo až 88 % zariadení. Tesne pred vydaním novej verzie mal podľa Mixpanel teraz už neaktuálny systém približne 93-percentný podiel.

TIP REDAKCIE
Pre čo si budú ľudia pamätať Apple? Tim Cook v tom má jasno

Ako ste sa mohli dočítať vyššie, systému iOS 13 sa zatiaľ veľmi dobre darí. Netreba však predbiehať, keďže aktualizované a hlavne oficiálne percentá sa zrejme dozvieme až o pár týždňov.