Trvalo to len týždeň: Na iOS 13 vraj beží už 20 % iPhonov a iPadov

Ide o zatiaľ nepotvrdené informácie.

1
iOS
Foto: Mac World

Spoločnosť Apple vydala trinástu verziu svojho operačného systému iOS pred vyše týždňom, konkrétne 19. septembra. Po presne 8 dňoch si nový systém do parády zobrala analytická spoločnosť Mixpanel, ktorá zistila, že iOS 13 si do svojho zariadenia stiahlo už 20 % používateľov. Téme sa venovali redaktori z 9to5Mac.

Len pre porovnanie, nový systém dosiahol tento míľnik o niečo skôr ako jeho predchodca, menovite iOS 12, čo je samozrejme skvelou správou pre Apple.

Na snímke nižšie môžete vidieť grafy, ku ktorým spomínaná spoločnosť dospela prostredníctvom informácií získavaných z návštev stránok či aplikácií, ktoré obsahovali jej analytické nástroje. Mali by sme ešte dodať, že gigant zverejnené údaje zatiaľ oficiálne neuznal ako pravdivé.

Zdroj: 9to5Google (Mixpanel)

S presnými číslami sa totiž Apple delí až po niekoľkých týždňoch. Posledná štatistika spoločnosti hovorí, že na iOS 12 v tom čase bežalo až 88 % zariadení. Tesne pred vydaním novej verzie mal podľa Mixpanel teraz už neaktuálny systém približne 93-percentný podiel.

TIP REDAKCIE
Apple má na krku ďalšiu žalobu, tentokrát kvôli chybným MacBookom

Ako ste sa mohli dočítať vyššie, systému iOS 13 sa zatiaľ veľmi dobre darí. Netreba však predbiehať, keďže aktualizované a hlavne oficiálne percentá sa zrejme dozvieme až o pár týždňov.