tesla

Elektromobily Tesla získavajú veľkú aktualizáciu: Prichádza Netflix, Spotify či YouTube

Software Version 10.0. Tak sa nazýva najnovšia aktualizácia pre elektromobily Tesla, ktorá sa v týchto dňoch začína šíriť medzi vozidlami Model S, X a 3.

Software Version 10.0. Tak sa nazýva najnovšia aktualizácia pre elektromobily Tesla, ktorá sa v týchto dňoch začína šíriť medzi vozidlami Model S, Model X a Model 3. Informuje o tom web The Verge alebo spravodajstvo CNBC.

Aktualizácia bude prednostne doručovaná majiteľom vozidiel so systémom plne autonómneho riadenia. Spoločnosť Tesla uvádza, že ide o zatiaľ najväčšiu softvérovú aktualizáciu, ktorú vydala pre svoje vozidlá.

Aktualizácia poteší všetkých milovníkov multimediálneho obsahu. V palubnom systéme elektromobilov sa objaví aplikácia Netflix, YouTube, Hulu ale aj Spotify, ktorú zákazníci spoločnosti Tesla žiadali asi najviac.

Pochopiteľne, služby zamerané na video obsah budú fungovať len pri zaparkovanom vozidle. Počas jazdy si tak obľúbený seriál nevychutná ani vodič, ani spolujazdci. Bezpečnostné hľadisko takéhoto opatrenia asi netreba zdôrazňovať.

Obrovské displeje vo vozidlách Tesla sú ideálne pre sledovanie videí. Počas nabíjania, alebo čakania, kým sa nabíjačka uvoľní, si vodiči môžu krátiť čas sledovaním rôzneho obsahu. Vývojári tiež pridali funkciu Karaoke.

Tesla
Foto: Tesla

Na obrazovke systému sa bude zobrazovať text piesne, ktorá je práve spustená. Posádka si tak môže počas jazdy pospevovať presne podľa textu piesne. Pribudla aj jedna hra. Cuphead je po novom súčasťou Tesla Arcade.

Zatiaľ to vyzerá, že aktualizácia skôr patrí hernej konzole a nie elektrickému vozidlu. Našťastie sú tu aj iné inovácie. Výrobca premenoval systém automatického (vy)parkovania na Smart Summon.

Vozidlo Tesla dokáže samé opustiť parkovacie miesto, obísť prekážky a zastaviť pri svojom majiteľovi, ktorý takéto vyparkovanie inicioval cez mobilnú aplikáciu. Majiteľ vozidla sa musí nachádzať v blízkosti parkovacieho miesta, resp. musí mať vozidlo na dohľad. Do miestneho pohostinstva vás (zatiaľ) vyzdvihnúť nepríde.

Videá zaznamenané v režime Sentry sa po novom ukladajú do samostatného priečinka. Režim Sentry využíva všetky senzory a kamery vo karosérii vozidla na to, aby odhalil a natočil záškodníka, ktorý by chcel Teslu odcudziť alebo poškodiť.

Nový je tiež režim Joe, ktorý stíši hlasitosť upozornení a iných menej významných zvukov v prípade, ak posádka vozidla sladko spí. Nie, na vodiča sa to nevzťahuje. V neposlednom rade vývojári vylepšili mobilnú aplikáciu Tesla. Užívatelia pomocou nej dokážu na diaľku ovládať viacero funkcií elektromobilov, napríklad sťahovanie okien.

Tesla si k softvérovej inovácii na verziu 10.0 pripravila uvádzacie video, ktoré je celkom zábavné.

Total
7
Zdieľaní