Takto bude vyzerať Huawei Mate 30 Pro, Mate 30, Mate 30 Lite a verzia Porsche Design

Páči/nepáči?

1
huawei mate 30 Pro
Zdroj: Evan Blass

Do oficiálneho predstavenia nových smartfónov série Huawei Mate 30 zostáva už len pár dní. Vďaka uniknutým propagačným obrázkom spoznávame tesne pred predstavením podobu všetkých štyroch očakávaných zariadení.

Snímky v perfektnej kvalite zverejnil spoľahlivý Evan Blass, ktorý na sociálnej sieti Twitter vystupuje pod adresou @evleaks.

Podľa obrázkov je definitívne, že Huawei Mate 30 Pro bude mať štyri primárne fotoaparáty situované do kruhu, obrovský displej s výrazne zahnutými postrannými okrajmi, či široký zárez s dvoma selfie kamerami a niekoľkými senzormi pre trojrozmerné rozpoznávanie tváre.

Srdcom zariadenia bude pochopiteľne čipset Kirin 990, ale aj dostatok operačnej a internej pamäte. Dlhú výdrž na jedno nabitie predpovedá 4 500 mAh batéria so 40 W drôtovým a 27 W bezdrôtovým nabíjaním.

huawei mate 30 Pro
Zdroj: Evan Blass

Operačný systém Android 10 s užívateľským prostredím EMUI 10 bude ochudobnený o aplikácie od Google, ktoré Huawei nemôže nasadiť kvôli obchodným obmedzeniam americkej vlády.

Druhým na rade je Huawei Mate 30, teda verzia bez prívlastku Pro. Aj pri nej vidíme štyri hlavné fotoaparáty, no má menší zárez s dvomi kamerami a klasický plochý displej bez zakrivených strán.

Tento model bude logicky lacnejší. Úspora sa zrejme prejaví v oblasti fotoaparátov. Aj v tomto prípade by sa mal pod kapotou nachádzať Kirin 990.

Huawei Mate 30
Zdroj: Evan Blass

Huawei Mate 30 Porsche Design zacieli na tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí si radi priplatia za prestížnu značku a jedinečný dizajn. Zadná strana sa odeje do kože. Špecifikácia bude zrejme totožná s modelom Mate 30 Pro. Očakávať ale môžeme väčšie interné úložisko s kapacitou 512 GB, resp. 1 TB a extra vysokú cenu.

porsche design
Zdroj: Evan Blass

Ekonomicky prívetivejšiu triedu zastúpi Mate 30 Lite, ktorý poženie Kirin 810 (ekvivalent Snapdragonu 730). Štvoricu fotoaparátov na zadnej strane bude reprezentovať 48 Mpx snímač obrazu, 8 Mpx snímač so širokouhlým objektívom a dva 2 Mpx senzory pre makro a hĺbku ostrosti.

TIP REDAKCIE
EMUI 10 dostane viac ako 30 smartfónov Huawei. Pozrite si časový harmonogram

V 6,3-palcovom displeji namiesto zárezu nájdeme malý otvor pre prednú kameru. Čo sa týka spomínanej absencie aplikácií a služieb Google, výrobca má údajne pripravené riešenie, ktoré inštaláciu kľúčových aplikácií od Google uľahčí.

mate 30 lite
Zdroj: Evan Blass

Užívatelia by si ich mohli jednoducho dodatočne stiahnuť z obchodu AppGallery, ktorý má nainštalovaný každý smartfón od Huawei. Nie je ale vôbec isté, či budú takto nainštalované aplikácie fungovať. Google ich môže, teoreticky, na základe sankcií blokovať.

Huawei Mate 30 Pro a spol. je tak oproti konkurencii vo veľkej nevýhode, ktorá môže vo výraznej miere ovplyvniť predaje týchto zariadení. Minimálne u nás v Európe. V takej Číne to problémom pravdepodobne nebude.

Všetky relevantné informácie sa v každom prípade dozvieme už o pár dní, 19. septembra (štvrtok) v Mníchove.