Honor Play 3 predstavený: Ponúka krásny dizajn, obrovskú batériu a 48 Mpx fotoaparát

To všetko za veľmi priaznivú cenu.

1
Android Authority

Spoločnosť Honor predstavila svoju ďalšiu novinku. Reč je o Honor Play 3, ktorý okrem krásneho dizajnu ponúka aj obrovskú batériu či veľmi slušný fotoaparát, píše GSMArena.

Takmer celú prednú stranu pokrýva 6,39-palcový LCD displej s rozlíšením 1560 x 720 pixelov. Priestor s ním však zdieľa „nenápadný“ selfie fotoaparát, ktorý je rovnako ako v prípade Honor View20 umiestnený v ľavom hornom rohu.

GSMArena

Keď už je reč o obrazovke, mali by sme ešte dodať, že sa tvorcovia rozhodli pre povrchovú úpravu hlinitokremičitanovým sklom, vďaka čomu je displej voči škrabancom doslova imúnny.

Interiér obsahuje Kirin 710F, ktorý ponúka 4 jadrá Cortex-A73 a 4 jadrá A54. Procesor skvelo spolupracuje s grafickým čipom Mali-G51 MP4 a slušnou operačnou pamäťou RAM, ktorá je dostupná v 4 GB aj 6 GB verzii.

GSMArena

Špecifikácie ďalej dopĺňa obrovská batéria s kapacitou 4 000 mAh či interné úložisko, ktoré je taktiež dostupné v dvoch variantoch (64 GB/128 GB).

Tu sa nám ukazuje, že nižšie rozlíšenie displeja môže byť na niečo dobré, a to predovšetkým v prípade, pokiaľ je konkrétny smartfón vybavený väčšou batériou. Presne takýmto prípadom je práve Honor Play 3, ktorý je schopný na jedno nabitie vydržať až dva dni. Všetko samozrejme závisí od toho, ako veľmi budete telefón využívať. Mnohých taktiež poteší aj podpora technológie rýchleho nabíjania do 10 W.

GSMArena

Absolútnou čerešničkou na torte je trojica fotoaparátov umiestnená na zadnej strane. Jednotlivé senzory ponúkajú rozlíšenie o veľkosti 48 Mpx (clona f/1.8) a 8 Mpx (ultra široký snímač so 120-stupňovým uhlom), pričom tretí je hĺbkový senzor. Už spomínaný predný fotoaparát dokáže zachytávať snímky o rozlíšení 8 Mpx.

GSMArena

Mnohých taktiež prekvapí aj nízka a tým pádom pre mnohých priaznivá cena, ktorá sa pohybuje okolo 130 eur za lacnejší model (4 GB/64 GB).