Výkonný a spoľahlivý: Toto sú moje skúsenosti s Honor View20 po dvoch mesiacoch používania

Presne pred dvomi mesiacmi sa mi do rúk dostal Honor View20, telefón, ktorý okrem skvelého výkonu či špičkového fotoaparátu ponúka aj krásny dizajn.

Presne pred dvomi mesiacmi sa mi do rúk dostal Honor View20, telefón, ktorý okrem skvelého výkonu, nadpriemernej výdrže batérie či špičkového fotoaparátu ponúka aj krásny dizajn. Aké sú ale moje skúsenosti s týmto telefónom po vyše 60 dňoch? Odpoveď je jednoznačná.

Fešák v Phantom Blue kabáte toho ponúka skutočne veľa. Už pri pohľade na prednú stranu telefónu si môžete všimnúť skutočne štýlového spracovania, ktoré však mnohí priveľmi neobľubujú, predovšetkým kvôli netradične umiestnenému fotoaparátu v displeji. Ja osobne ale vizuálne prevedenie Honor View20 pokladám za veľmi praktické a príjemné na pohľad. Koniec koncov, každý má iný vkus.

Prehľad špecifikácií

Nechajme teda vec názoru tak a presuňme sa k špecifikáciám, ktorými sa View20 môže rozhodne len chváliť. Smartfón je totiž vybavený 7 nm čipsetom Kirin 980, 256 GB interným úložiskom, 8 GB RAM, 48 Mpx zadným fotoaparátom s podporou AI Ultra Clarity, 25 Mpx predným selfie fotoaparátom a 6,4-palcovým FullHD+ All-View displejom. Aktuálne beží na systéme Android 9 Pie, ktorý fantasticky dopĺňa vlastné rozhranie Magic UI.

Prvé dojmy

Môj prvý dojem z Honor View20 bol skutočne skvelý. Ako som už naznačil vyššie, ihneď ma upútalo jeho vizuálne prevedenie, a to najmä v oblasti zadnej strany telefónu, ktorá sa mení podľa dopadu svetla.

Po “obkukaní” nasledovali všetky bežné úkony, ktorými si majiteľ nového telefónu musí prejsť – nastavenia jazyka, účtov, internetu a následné sťahovanie zálohovaných aplikácií, fotografií a videí. Po splnení všetkých potrebných krokov som sa konečne dostal k bežnému používaniu, teda možnosti si novinku poriadne otestovať.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!

Nadupaný výkon

Vysoký výkon Honor View20 bol citeľný hneď po prvom odblokovaní telefónu. Ako prvú spomeniem plynulosť, ktorá je skutočnou pastvou pre oči. Všimnúť si ju môžete pri otváraní či zatváraní aplikácií alebo prechode medzi jednotlivými kartami, a to vrátane karty s novinkami. Keďže je však telefón vybavený jedným z najlepších čipsetov, nie je sa čomu čudovať. Kľúčovou informáciou ale v tomto ohľade je, že výkon sa ani po dvoch mesiacoch nijak nezmenil, teda ostáva rovnaký – špičkový.

To isté platí aj pre výkon v oblasti hier. Nezaostáva totiž ani grafický čip, vďaka ktorému si môžete vychutnať každú hru pri pomerne vysokom FPS. Na Honor View20 som ich hral niekoľko, najčastejšie však Hearthstone, ktorý väčšinu času fičal bez zaseknutia. Mal by som ale poznamenať, že boli prípady, kedy som zaznamenal výraznejší pokles FPS, avšak len v momentoch, kedy obrazovka doslova prekypovala efektami. Koniec koncov, toto sa stávalo len pri hraní niektorých, vždy náročnejších hier.

Špičkový fotoaparát

Fotoaparát Honor View20 je neuveriteľný. Senzor zachytávajúci fotografie a videá pri 48 Mpx ponúka skutočne mnoho možností, pričom kvalita výsledného výtvoru je vždy na najvyššej úrovni. K vytvoreniu dokonalých záberov dopomáha aj umelá inteligencia, ktorá po zaostrení na vybraný objekt zvolí najvhodnejší režim pre fotenie (napr. pri fotení rastliny vyberie režim “rastlina”, pri fotení oblohy režim “obloha”). Príslušný režim vždy vyzdvihne konkrétne farby a sústredí sa na vybraný objekt (v prípade režimu “rastlina” zaostrí na rastlinu a zvýrazní zelenú farbu).

Odolný ako tank

Čo sa týka odolnosti, ani na jej adresu nemám v zásobe žiadne negatíva. Displej je skutočne vytrvalý, o čom svedčí aj niekoľko bez ujmy prežitých krkolomných pádov na štrk či betón. Odporúčam však mať telefón vždy v obale, keďže do vysokej miery vďačím za displej bez praskliny práve jemu. Mal by som ale poznamenať, že je dobrý nápad si obal nekupovať cez internet, ale v kamenných predajniach, kde si ho môžete vyskúšať. Honor View20 totiž nemá okraje, čo znamená, že dôležité senzory sú umiestnené vo vrchnej časti nad displejom. Nekvalitný obal s príliš malým výrezom môže spôsobiť, že vám telefón bude často zobrazovať otravné správy upozorňujúce na zakrytú vrchnú časť obrazovky.

 

Gigantická batéria

Presuňme sa k finálnej a zrejme najdôležitejšej časti, ktorá zaujíma každého najviac – batérii. Vďaka 4 000 mAh dokáže Honor View20 pri bežnom používaní vydržať aj 2 až 3 dni. Pod pojem “bežné používanie” v tomto prípade zaraďujem prezeranie sociálnych sietí, občasné sledovanie videí, pár telefonátov, počúvanie hudby a sem-tam hranie hry. Mne osobne telefón v priemere vydrží takmer celé dva dni, pričom mám vždy zapnutú WiFi, mobilné dáta, Bluetooth, NFC a automatické otáčanie obrazovky.

Vďaka rýchlonabíjaniu sa batéria do plnej kapacity obnoví v priebehu 60 až 75 minút – v závislosti od stavu batérie v momente, kedy dáte telefón na nabíjačku.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má spustiť výrobu začiatkom 2023

Verdikt

Aby som všetko v rýchlosti zosumarizoval, aj po 60 dňoch je telefón stále rovnako špičkový ako v momente, kedy som ho prvýkrát vybral z krabice. Pokiaľ hľadáte krásne spracovaný smartfón s obrovskou batériou, premakaným fotoaparátom, parádnym výkonom a priaznivou cenou, Honor View20 môžem len odporučiť.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať