Huawei má nové bezdrôtové slúchadlá: FreeBuds 3 disponujú open-fit dizajnom a úplne novým čipom

1
Huawei FreeBuds 3

Spoločnosť Huawei dnes na podujatí IFA v Berlíne neukázala len nový výkonný čipset Kirin 990, ale aj parádny gadget do každého vrecka. Ide o nové bezdrôtové slúchadlá s názvom Huawei FreeBuds 3.

Huawei FreeBuds 3 sú prvými slúchadlami na svete, ktoré nedisponujú gumeným nástavcom, ktorý si vkladáte priamo do ucha, no aj napriek tomu sú vybavené schopnosťou eliminovať okolitý zvuk. Podľa spoločnosti Huawei tieto nástavce môžu zvuk slúchadiel skresľovať, preto vyvinula takúto alternatívu .

Huawei svojimi novými FreeBuds 3 predstavuje novú audio stratégiu, ktorá sa zameriava na prémiový zvukový zážitok, ktorý je navyše podporený novým čipom Kirin A1.

Špeciálne navrhnutý čipset

Čipset Kirin A1 bol špeciálne navrhnutý pre pohon zvukových alebo nositeľných gadgetov. Je vďaka svojej veľkosti (4,3 x 4,4 mm) schopný výkonne a efektívne riešiť komplexné úlohy menších zariadení, akými slúchadlá sú. Huawei sa podarilo spojiť vysoký výkon so schopnosťou podať kvalitný zvuk a vytvoriť tak špičku v oblasti spracovania zvuku o frekvencii 356 MHz. Sú tiež vybavené precíznym algoritmom, ktorý si poradí s elimináciou okolitých rušivých zvukov v reálnom čase. Vďaka tomu si môže ich majiteľ nerušene vypočuť svoje obľúbené skladby alebo dokonca telefonovať bez rušivých elementov v pozadí.

Huawei FreeBuds 3

Inteligentné potláčanie okolitého hluku

Huawei FreeBuds 3 sú prvé slúchadlá s tzv. otvoreným nosením, ktoré technológiou potláčania okolitého hluku disponujú. Na základe simulácie zvukovodu sa výstupná frekvencia a intenzita redukcie šumu upravuje pre rôzne tvary zvukovodu, čím je dosiahnutý výsledný efekt na vysokej úrovni. Túto funkciu aktivujete a deaktivujete dvojitým ťuknutím na ľavé slúchadlo.

V minimalistickom kabáte

Huawei FreeBuds 3 zaujmú aj krásnym, čistým a minimalistickým dizajnom, ktorý dopĺňa lesklý biely alebo čierny povrch. O ergonomický, estetický a akustický prínos sa postarali v Doplhin Bionic Design, ktorí sa inšpirovali tvarom a zakrivením vokálnej dutiny u delfínov. Vďaka tomuto dizajnu budú slúchadlá aj napriek absencii gumených nástavcov sedieť pohodlne v uchu a prinesú tak používateľovi kvalitný audio zážitok.

TIP REDAKCIE
Apple plánuje upustiť od terajšieho mechanizmu klávesnice v MacBookoch, tvrdí analytik

Slúchadlá sú uložené v takisto minimalistickom nabíjacom puzdre v tvare kruhu. Vo vašom vrecku alebo dlani sa tak bude nosiť naozaj pohodlne. Je navyše vybavené podporou pre bezdrôtové nabíjanie. Je možné ho teda dobíjať nielen prostredníctvom bezdrôtovej nabíjačky, ale aj reverzne, pomocou smartfónu, ktorý tento štandard podporuje.

Vďaka novému čipu Kirin A1 sú Huawei FreeBuds 3 schopné poskytnúť 4 hodiny nepretržitého počúvania vašich obľúbených skladieb.

Dostupnosť Huawei FreeBuds 3 na Slovensku je odhadovaná na koniec októbra až začiatok novembra. O cene zatiaľ nič nevieme.