aplikacie

Google robí chybu: Do Google Play pridáva funkciu, na ktorú sa nadáva

Funkcia automatického prehrávanie videí má po novom doraziť už aj do populárnej sužby Obchod Play. Stať sa tak má už 1. novembra.

Automatické prehrávanie videí je v poslednom období čím ďalej viac a viac rozširované, čo mnohým používateľom s obmedzeným dátovým balíkom môže dosť vadiť. Do skupiny služieb, do ktorých už táto novinka dorazila, sa po novom zapája aj Obchod Play.

Web Android Police už informoval, že dôvodov k vykonaniu tohto kroku bolo niekoľko, avšak len jeden z nich je hlavný. Video sa totiž po otvorení karty s  konkrétnou aplikáciou či hrou zobrazí hneď na samom vrchu, teda vám naň oči spadnú skôr ako na snímky, ktoré bývajú zobrazené nižšie. Keďže ho teda môžeme chápať ako súčasť titulku, je jasné, prečo sa spoločnosť takto rozhodla.

Od 1. septembra

Ďalším, tentokrát vedľajším dôvodom, je demonetizácia. Od 1. novembra, kedy by malo automatické prehrávanie doraziť, bude musieť byť každé video reprezentujúce konkrétny produkt bez reklám. Google totiž nechce používateľov miasť tým, že video propagujúce konkrétnu hru či službu bude zobrazovať reklamy na niečo úplne iné.

Videá budú prehrávané bez zvuku, pričom podľa slov giganta by mali trvať od 30 sekúnd do maximálne 2 minút. Dočkať sa ale máme i možnosti, ktorá novú funkciu deaktivuje.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Aký je váš názor na automatické prehrávanie videí v službách? Nechávate si túto funkciu zapnutú, alebo ju vždy okamžite deaktivujete?

Aký je váš názor na automatické prehrávanie videí?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať