Systémové aktualizácie by mohli prebiehať cez Obchod Play, naznačujú vývojári

Dobrý nápad.

0
aktualizacie

Veľké aktualizácie operačného systému Android stále neprebiehajú tak, ako by sme si želali. Ak zrovna nevlastníte Google Pixel alebo Android One zariadenie, na aktualizácie sa často musí jednoducho čakať.

Okrem toho ich výrobcovia doručujú po vlastnej trase, prostredníctvom OTA systémov a nastavení smartfónov, tabletov a ďalšej elektroniky. Podľa najnovšej verzie obchodu Google Play to však vyzerá, že by mohlo v budúcnosti dôjsť k zmene.

V zdrojovom kóde najnovšej aplikácie obchodu Google Play sa nachádzajú reťazce, ktoré obsahujú súčasti ako system update, aktualizácia je dokončená, sťahovanie, úspešne aktualizované a ďalšie.

Na základe toho sa dá vyhodnotiť, že sa vývojári minimálne pohrávajú s myšlienkou sprístupniť veľké aktualizácie systému prostredníctvom Óbchodu Play. Bol by to dobrý krok. Cez obchod Play sťahujeme a aktualizujeme aplikácie, hry a ďalší obsah. Systémové balíčky by sa k nim skvele hodili.

aktualizacie
Ilustr. foto.

Nachádzali by sa prirodzene na jednom mieste spolu z ďalším obsahom, pričom by z nastavení zariadenia zmizla časť patriaca systému a aktualizáciám. Boli by tak o niečo prehľadnejšie a jednoduchšie.

Ak by aj k takejto distribúcii došlo, obávame sa, že sa bude týkať iba smartfónov a tabletov s čistým operačným systémom. Vďaka tomu by takéto zariadenia mohli byť pre potencionálnych zákazníkov atraktívnejšie a lepšie by tak možno dokázali súperiť so „značkovou“ konkurenciou.

Vývoj budeme v každom prípade sledovať.