windows 10

Windows 10 to dokázal. Na trhu má viac ako 50-percentný podiel

Po mnohých rokoch od svojho vydania sa to Microsoftu konečne podarilo – Windows 10 prekročil hranicu 50-percentného podielu na trhu.

Po mnohých rokoch od svojho vydania sa to Microsoftu konečne podarilo – Windows 10 prekročil hranicu 50-percentného podielu na trhu. Štatisticky to znamená, že každý druhý počítač má v sebe nainštalovanú práve túto verziu operačného systému.

Ako už poznamenal server VentureBeat, hovoríme o dosiahnutí celkovo druhej významnej méty za tento rok. Tá prvá bola dosiahnutá ešte v januári, kedy sa “desiatkám” podarilo v podiele na trhu prekonať Windows 7.

Spočiatku bol Windows 10 inštalovaný v miliónoch, avšak s postupom času sa jeho adaptácia spomalila. Svedčí o tom aj nedosiahnutie pôvodne nastaveného cieľa – 1 miliarda zariadení v priebehu dvoch až troch rokov.

Operačný systém Windows 10 bol počas prvého mesiaca nainštalovaný na 75 miliónov počítačov, pričom hranicu 110 miliónov prekonal po približne 10 týždňoch.

Ako sme ale naznačili vyššie, adaptácia systému bola čím ďalej pomalšia. Po 21 mesiacoch bežalo na Windows 10 približne 500 miliónov zariadení, pričom po 44 mesiacoch to bolo “len” 800 miliónov zariadení.

TIP REDAKCIE
Ďalšia "psia" kryptomena: Floki Inu len za 24 hodín narástol o 69 %

Čo sa týka samotného prekročenia polovičného podielu, v júli si Windows 10 pripisoval presne 48,86 %. Významnú hranicu 50 % prekročil hneď mesiac na to, a to s takmer 1-percentnou rezervou (v auguste dosiahol podiel 50,99 %).

VentureBeat

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať