Apple pracuje na zaujímavej novinke. Dávame zbohom hľadaniu kľúčov či peňaženky?

Spoločnosť Apple pracuje na novom unikátnom doplnku, ktorý bude zohrávať úlohu sledovača vašich osobných vecí ako sú kľúče či peňaženka.

Ako upozornil server MacRumors, spoločnosť Apple pracuje na novom unikátnom doplnku, ktorý bude zohrávať úlohu sledovača vašich osobných vecí ako sú kľúče, peňaženka či čohokoľvek, na čo len pomyslíte. 

Prvá zmienka o pripravovanom produkte pochádza z prehrabávania sa naprieč systémom iOS 13. Zatiaľ však poznáme len jeho účel a označenie. Ako sme už naznačili vyššie, zariadenie B389 bude “označovať bežné predmety spôsobom, aby sme ich už nikdy nemuseli hľadať”.

Keď si to tak vezmeme, výstižnejší opis snáď ani neexistuje. Zrejme totiž pôjde o malý gadget (viď. nižšie), ktorý sa po nasadení na vybraný predmet spojí s vaším telefónom.

Presuňme sa teraz k tomu, ako bude doplnok fungovať v reálnom svete. Jednoducho povedané, začnete a zároveň skončíte označením pre vás dôležitých predmetov, ktoré chcete “sledovať”. V prípade, že sa od nich vzdialite, vás iPhone upozorní prostredníctvom notifikácie.

MacRumors

Je samozrejmé, že s novinkou sa bude dať rôznymi spôsobmi pohrať, aby každému poslúžila čo najlepšie. Už teraz vieme, že vlastníci zariadenia si budú môcť deaktivovať zasielanie notifikácií vo vybraných oblastiach, inak známych ako “Safe Locations” (napr. doma).

Mali by sme ešte doplniť, čo sa stane vtedy, keď by ste označenú peňaženku či kľúče predsa len stratili. V prvom rade je dôležité, aby konkrétny predmet vôbec niekto našiel. Dotyčný nálezca s iPhonom následne získa vami prednastavené kontaktné údaje (napr. telefónne číslo), vďaka čomu vám môže vaše veci vrátiť.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Jednotlivé predmety budete môcť vyhľadávať prostredníctvom tagov, pričom na každom z nich je možné spustiť zvukovú signalizáciu.

Redaktori z MacRumors taktiež informujú, že dôležitú úlohu zrejme zohrá rozšírená realita.