Apple investuje do spoločnosti Corning 250 miliónov dolárov, podporí vývoj odolných skiel

Spoločnosti Apple a Corning, ktorá vyrába známe odolné sklo Gorilla Glass, spolupracujú niekoľko rokov. Corning vyrába sklá pre smartfóny iPhone a ďalšie produkty Apple od roku 2007. 

Spoločnosti Apple a Corning, ktorá vyrába známe odolné sklo Gorilla Glass, spolupracujú niekoľko rokov. Corning vyrába sklá pre smartfóny iPhone a ďalšie produkty Apple od roku 2007. 

Spoločnosť Apple sa rozhodla podporiť výskum a vývoj spoločnosti Corning sumou 250 miliónov dolárov. Prostriedky pochádzajú z fondu Advanced Manufacturing Fund, ktorý založila spoločnosť Apple. Nejde o prvú investíciu. Pred dvoma rokmi získal Corning z tohto fondu 200 miliónov dolárov.

Najnovšie modely telefónov iPhone prekrýva z oboch strán vrstva skla, ktoré má byť vôbec najodolnejšie v segmente inteligentných mobilných telefónov. Vyrába sa v závode spoločnosti Corning v štáte Kentucky.

corning
Corning patrí medzi popredných dodávateľov spoločnosti Apple. Foto: Apple

Toto sklo je vyrobené najpokročilejším technologickým postupom a nie je označované ako Gorilla Glass. Či je toto sklo skutočne mimoriadne odolné snáď čoskoro zistíme. Test pádom na tvrdú podložku si istotne neodpustí niektorý z recenzentov smartfónov iPhone 11.

Spoločnosť Corning je špičkovým výrobcom tvrdených skiel, ktoré ovplyvnili celý technologický priemysel. Vďaka investícií budú môcť inžinieri pracovať na vývoji nových materiálov a inovačných technologických postupov, ktoré produkty výrobcu ešte zdokonalia.

Apple prostredníctvom fondu Advanced Manufacturing Fund podporuje inovačné výrobné procesy a vysokokvalitné profesie v technologicky orientovaných spoločnostiach z USA. Z tohto fondu boli vyčlenené prostriedky aj pre spoločnosť Finisar, a to v objeme 390 miliónov dolárov. Spoločnosť Elysis, ktorá pôsobí v oblasti spracovania hliníku, dostane z fondu 10 miliónov dolárov.

Ďalšie informácie nájdete v tlačovej správe spoločnosti Apple.