Apple investuje do spoločnosti Corning 250 miliónov dolárov, podporí vývoj odolných skiel

Spoločnosti Apple a Corning, ktorá vyrába známe odolné sklo Gorilla Glass, spolupracujú niekoľko rokov. Corning vyrába sklá pre smartfóny iPhone a ďalšie produkty Apple od roku 2007. 

Spoločnosti Apple a Corning, ktorá vyrába známe odolné sklo Gorilla Glass, spolupracujú niekoľko rokov. Corning vyrába sklá pre smartfóny iPhone a ďalšie produkty Apple od roku 2007. 

Spoločnosť Apple sa rozhodla podporiť výskum a vývoj spoločnosti Corning sumou 250 miliónov dolárov. Prostriedky pochádzajú z fondu Advanced Manufacturing Fund, ktorý založila spoločnosť Apple. Nejde o prvú investíciu. Pred dvoma rokmi získal Corning z tohto fondu 200 miliónov dolárov.

Najnovšie modely telefónov iPhone prekrýva z oboch strán vrstva skla, ktoré má byť vôbec najodolnejšie v segmente inteligentných mobilných telefónov. Vyrába sa v závode spoločnosti Corning v štáte Kentucky.

corning
Corning patrí medzi popredných dodávateľov spoločnosti Apple. Foto: Apple

Toto sklo je vyrobené najpokročilejším technologickým postupom a nie je označované ako Gorilla Glass. Či je toto sklo skutočne mimoriadne odolné snáď čoskoro zistíme. Test pádom na tvrdú podložku si istotne neodpustí niektorý z recenzentov smartfónov iPhone 11.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!

Spoločnosť Corning je špičkovým výrobcom tvrdených skiel, ktoré ovplyvnili celý technologický priemysel. Vďaka investícií budú môcť inžinieri pracovať na vývoji nových materiálov a inovačných technologických postupov, ktoré produkty výrobcu ešte zdokonalia.

Apple prostredníctvom fondu Advanced Manufacturing Fund podporuje inovačné výrobné procesy a vysokokvalitné profesie v technologicky orientovaných spoločnostiach z USA. Z tohto fondu boli vyčlenené prostriedky aj pre spoločnosť Finisar, a to v objeme 390 miliónov dolárov. Spoločnosť Elysis, ktorá pôsobí v oblasti spracovania hliníku, dostane z fondu 10 miliónov dolárov.

Ďalšie informácie nájdete v tlačovej správe spoločnosti Apple.