uber

Uber za 1 mesiac využilo 100 miliónov ľudí: Stále stráca peniaze

Uber neustále rastie, čo potvrdzujú aj najaktuálnejšie štatistiky. Počas júla službu využilo viac ako 100 miliónov zákazníkov.

Uber neustále rastie, čo potvrdzujú aj najaktuálnejšie štatistiky. Počas júla službu využilo viac ako 100 miliónov zákazníkov, pričom počet jázd v priebehu celého druhého štvrťroku medziročne vzrástol o až 35 percent, teda na úroveň 1,67 miliardy.

Podľa serveru Engadget si v Q2 spoločnosť vykázala príjem vo výške 3,17 miliardy dolárov, čo reprezentuje 14-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Aj keď hovoríme o naozaj slušnej sume, stále je to menej, než koľko vedenie očakávalo. Predpokladaný príjem za druhý štvrťrok sa totiž pohyboval na úrovni 3,36 miliardy dolárov.

K dosiahnutiu slušného príjmu výrazne dopomohla služba UberEats, keďže nalákala mnoho nových zákazníkov. Počet ľudí, ktorým Uber doručil objednané jedlo medziročne vzrástol až o 140 percent.

Strata vo výške 5,24 miliardy

Čistá strata tvorí 5,24 miliardy dolárov, no v skutočnosti to nie také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Väčšia časť sumy, konkrétne 3,9 miliardy dolárov, je totiž výsledkom ocenení udelených zamestnancom na burze po jej IPO v máji.

TIP REDAKCIE
YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

V súvislosti s IPO by sme nemali vynechať ani ocenenie vo výške 298 miliónov dolárov, ktoré bolo udelené najlepšiemu vodičovi. Aj po odpočítaní uvedených položiek sa však strata stále pohybuje v závratných výškach, konkrétne na úrovni 1 miliardy dolárov.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať