Uber za 1 mesiac využilo 100 miliónov ľudí: Stále stráca peniaze

Výrazne dopomohla služba UberEats.

0
uber
FOTO: The Ostic Group

Uber neustále rastie, čo potvrdzujú aj najaktuálnejšie štatistiky. Počas júla službu využilo viac ako 100 miliónov zákazníkov, pričom počet jázd v priebehu celého druhého štvrťroku medziročne vzrástol o až 35 percent, teda na úroveň 1,67 miliardy.

Podľa serveru Engadget si v Q2 spoločnosť vykázala príjem vo výške 3,17 miliardy dolárov, čo reprezentuje 14-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Aj keď hovoríme o naozaj slušnej sume, stále je to menej, než koľko vedenie očakávalo. Predpokladaný príjem za druhý štvrťrok sa totiž pohyboval na úrovni 3,36 miliardy dolárov.

K dosiahnutiu slušného príjmu výrazne dopomohla služba UberEats, keďže nalákala mnoho nových zákazníkov. Počet ľudí, ktorým Uber doručil objednané jedlo medziročne vzrástol až o 140 percent.

Strata vo výške 5,24 miliardy

Čistá strata tvorí 5,24 miliardy dolárov, no v skutočnosti to nie také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Väčšia časť sumy, konkrétne 3,9 miliardy dolárov, je totiž výsledkom ocenení udelených zamestnancom na burze po jej IPO v máji.

V súvislosti s IPO by sme nemali vynechať ani ocenenie vo výške 298 miliónov dolárov, ktoré bolo udelené najlepšiemu vodičovi. Aj po odpočítaní uvedených položiek sa však strata stále pohybuje v závratných výškach, konkrétne na úrovni 1 miliardy dolárov.