Tento tester zistí ako množstvo alkoholu v krvi, tak aj to, či dotyčný fajčil marihuanu

Alkohol aj marihuana: Toto zariadenie vie povedať, či má niekto v tele THC

Svet sa už onedlho dočká nového typu testera na alkohol, ktorý dokáže okrem iného zistiť i to, či dotyčný fajčil marihuanu.

Svet sa už onedlho dočká nového typu testera na alkohol, ktorý dokáže okrem iného zistiť i to, či dotyčný fajčil marihuanu. Treba iba jednoducho dýchnuť do prispôsobenej časti konštrukcie a chvíľu počkať.

Keď zariadenie skončí, výsledok zobrazí na prítomnom displeji. Proces zahŕňa chemickú analýzu dychu, kde sa môžu nachádzať molekuly marihuany. Do úvahy sú tu podľa dostupných informácií brané posledné 3 až 4 hodiny.

Tester na marihuanu

Tester SannTek 315 je ale ešte stále vo vývoji. Ide o produkt kanadského startupu SannTek Labs, do ktorého nedávno investoval aj gigant Y Combinator. Preto možno bez obáv povedať, že má avizovaná novinka pred sebou ružovú budúcnosť.

Dôveryhodnejšie dôkazy

Cieľ výrobcu spočíva v zjednodušení práce polície. Väčšinu súčasných riešení nemožno považovať za príliš dôveryhodné dôkazy o užití marihuany. Niektoré z nich sú navyše i zbytočne komplikované alebo až príliš zdĺhavé.

TIP REDAKCIE
Netflix neprilákal dosť nových predplatiteľov: Akcie firmy spadli o 20 %

“Naša pozornosť je zameraná na hľadanie Delta-9 THC, čo je dominantnou psychoaktívnou látkou marihuany. Rozumieme tomu, ako sa dostane do vášho dychu a aj tomu, čo vám to spôsobí a aké sú vedľajšie efekty,” uviedol pre web TechCrunch šéf startupu.

Kedy sa nového testera dočkáme, momentálne nevieme. Vieme iba to, že dostane cenovku v rozpätí od 800 do 1 000 dolárov, aby si dokázal udržať nevyhnutnú konkurencieschopnosť.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať