Tesla zvyšuje výkon nabíjačiek. Európsky Supercharger bude rýchlejší

Toto sme potrebovali.

1
Jeden z používateľov elektromobilu Tesla zostal prekvapený
Jeden z používateľov elektromobilu Tesla zostal prekvapený (FOTO electrek.co)

Automobilka Tesla sa rozhodla, že vylepší svoje európske nabíjacie stanice. Druhá generácia Superchargeru je po novom rýchlejšia o pár kW, čo v konečnom dôsledku pocítime na kratšom nabíjaní hladného akumulátora.

O akých číslach je teda reč? Ako informuje Electrek, bavíme sa tu o 25 kW skoku k lepšiemu. Z pôvodných 120 kW je totiž slušných 145 kW.

Vylepšovanie ale prebieha vo vlnách, takže si niektoré časti starého kontinentu môžu ešte chvíľu počkať. Rýchlejšie nabíjanie by malo byť momentálne k dispozícii na viac ako 400 európskych Superchargeroch.

Rovnako stojí za zmienku čerstvo pridaná funkcionalita On-Route Battery Warmup, ktorá funguje vtedy, keď sme na ceste k najbližšej nabíjacej stanici. Elektromobil Tesla ju aktivuje automaticky, aby ešte pred pripojením zahrial batériu na ideálnu teplotu. Aj to potom prispeje ku kratšej dobe nabíjania.

Tretia generácia klope na dvere

Americká automobilka začala zvyšovať výkon krátko po tom, čo sme mali príležitosť počuť o spustení prevádzky prvého Superchargeru tretej generácie v Las Vegas. Skôr či neskôr príde na rad i Európa, no zatiaľ nevieme žiadne bližšie informácie.

Tretia generácia je vybavená vlastnými vysoko-efektívnymi solárnymi panelmi, ktoré jej produkujú zelenú elektrickú energiu. Keď vznikne, putuje do tiež prítomnej batérie, aby bola pripravená pre vybitý elektromobil.