Jeden z používateľov elektromobilu Tesla zostal prekvapený

Tesla zvyšuje výkon nabíjačiek. Európsky Supercharger bude rýchlejší

Automobilka Tesla sa rozhodla, že vylepší svoje európske nabíjacie stanice. Druhá generácia Superchargeru je po novom rýchlejšia o pár kW.

Automobilka Tesla sa rozhodla, že vylepší svoje európske nabíjacie stanice. Druhá generácia Superchargeru je po novom rýchlejšia o pár kW, čo v konečnom dôsledku pocítime na kratšom nabíjaní hladného akumulátora.

O akých číslach je teda reč? Ako informuje Electrek, bavíme sa tu o 25 kW skoku k lepšiemu. Z pôvodných 120 kW je totiž slušných 145 kW.

Vylepšovanie ale prebieha vo vlnách, takže si niektoré časti starého kontinentu môžu ešte chvíľu počkať. Rýchlejšie nabíjanie by malo byť momentálne k dispozícii na viac ako 400 európskych Superchargeroch.

Rovnako stojí za zmienku čerstvo pridaná funkcionalita On-Route Battery Warmup, ktorá funguje vtedy, keď sme na ceste k najbližšej nabíjacej stanici. Elektromobil Tesla ju aktivuje automaticky, aby ešte pred pripojením zahrial batériu na ideálnu teplotu. Aj to potom prispeje ku kratšej dobe nabíjania.

TIP REDAKCIE
Suunto 5 Peak: Nové hodinky vážia iba 39 gramov, sľubujú dlhú výdrž

Tretia generácia klope na dvere

Americká automobilka začala zvyšovať výkon krátko po tom, čo sme mali príležitosť počuť o spustení prevádzky prvého Superchargeru tretej generácie v Las Vegas. Skôr či neskôr príde na rad i Európa, no zatiaľ nevieme žiadne bližšie informácie.

Tretia generácia je vybavená vlastnými vysoko-efektívnymi solárnymi panelmi, ktoré jej produkujú zelenú elektrickú energiu. Keď vznikne, putuje do tiež prítomnej batérie, aby bola pripravená pre vybitý elektromobil.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať