Francúzsky startup premieňa spaľováky na elektromobily. Za “prerábku” zaplatíte od 5 000 € vyššie

Spoločnosť vyvinula technológiu, prostredníctvom ktorej dokáže prerobiť modely ako Citroen C1, Peugeot 107 či Fiat 500 na celoelektrické vozidlá.

Startup s názvom Transition-One, ktorý sídli na území Francúzska, ponúka priam unikátnu službu, za ktorú si zaplatíte od 5 000 eur vyššie. Konkrétne hovoríme o prerábke najpredávanejších malých spaľovákov v Európe na elektromobily. O novinke informuje server Bloomberg.

Spoločnosť totiž vyvinula technológiu, prostredníctvom ktorej dokáže prerobiť modely ako Citroen C1, Peugeot 107 či Fiat 500 na celoelektrické vozidlá. Po zahrnutí všetkých francúzskych štátnych dotácií by mala premena stáť približne 5 000 eur, bez nich o asi 3 500 eur viac.

Transition-One

Prvým prototypom je Renault Twingo z roku 2009

“Služby ponúkam ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť nový elektromobil za 20 tisíc,” povedal zakladateľ Aymeric Libeau v jednom z rozhovorov týkajúceho sa vôbec prvého prototypu – Renaultu Twingo z roku 2009, ktorý ponúka dojazd 180 kilometrov. “Premieňame najpredávanejšie modely naprieč Európou na elektrické vozidlá.”

Čo sa spomenutého prototypu týka, celkovo je vybavený piatimi batériami, ktoré dohromady vážia 120 kilogramov. Tri z nich sa nachádzajú v prednej časti vozidla, zatiaľ čo zvyšné nájdeme v priestore kedysi určenom pre nádrž.

Zaujímavosťou je, že tieto batérie boli zakúpené u predajcu použitých dielov veľmi známej automobilky Tesla.

Transition-One

Batéria, elektromotor a prístrojový panel

Mali by sme ale poznamenať, že po prerábke váš starý Renault nebude vyzerať a fungovať ako Model 3, o čom svedčí aj pomerne nízka cena vo výške 5 000 až 8 500 eur.

Konverzia síce nezahŕňa implementáciu najnovších prelomových technológií, avšak starý automobil vybaví batériou, elektromotorom a prístrojovým panelom. Na druhú stranu, vozidlo bude okrem spaľovacieho motora odľahčené aj od riadiacej páky či prevodovky. Pochopiteľne, veko palivovej nádrže bude vymenené za zásuvku.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Všetko v priebehu 24 hodín

Celý proces premeny má spolu so všetkým trvať len 1 deň. Nepôjde to však len tak, keďže k podaniu takého výkonu bude startup potrebovať továreň v hodnote 6 miliónov eur.

Transition-One aktuálne čaká na potrebné povolenia od príslušných úradov. Prvé objednávky che začať prijímať už v septembri.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať