Nabíjanie Tesly

Dlho to netrvalo: Tesla obnovila bezplatné nabíjanie

Americká automobilka Tesla oznámila, že na jej staniciach Supercharger obnoví bezplatné nabíjanie elektromobilov. Má však pár podmienok.

Americká automobilka Tesla oznámila, že na jej staniciach Supercharger obnoví bezplatné nabíjanie elektromobilov. Má však pár podmienok. Musíte byť nový zákazník, ktorý si zaobstaral buď luxusný sedan Model S alebo SUV Model X. Majitelia Modelu 3 musia platiť i naďalej.

Ako píše The Verge, cieľ spoločnosti vizionára Elona Muska tkvie v podpore čoraz pomalších predajov dvoch najdrahších modelov v jej portfóliu. K oznámeniu tejto skvelej novinky došlo prostredníctvom sociálnych sietí.

K zrušeniu bezplatného nabíjania došlo na prelome rokov 2016 a 2017. Tesla začiatkom novembra oznámila, že elektromobily, ktoré budú zakúpené od polovice januára, si za elektrickú energiu zaplatia. Dlho však netrvalo a veci sa tak trošku opäť zmenili. Teda aspoň čo sa týka Modelu S a Modelu X.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára

Zmena obchodnej stratégie prišla krátko po tom, čo vypláva na povrch nemalá finančná strata. Automobilka Tesla prišla až o 408 miliónov dolárov, a to vraj kvôli horším predajom spomínaných elektromobilov. Preto im chce obnovením bezplatného nabíjania batérie trošku pomôcť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať