nokia 6

Staršie smartfóny Nokia budú dostávať bezpečnostné aktualizácie až do roku 2020

Smartfóny značky Nokia využívajú čistý operačný systém Android, ktorý je spoľahlivý, rýchly a hlavne sa dá jednoducho a pravidelne aktualizovať.

Smartfóny značky Nokia využívajú čistý operačný systém Android, ktorý je spoľahlivý, rýchly a hlavne sa dá jednoducho a pravidelne aktualizovať.

Smartfóny s čistým operačným systémom mimo produkcie spoločnosti Google sú zaradené do tzv. programu Android One. Ten garantuje, že zariadenia budú dostávať po dobu troch rokov bezpečnostné aktualizácie a v období dvoch rokov veľké systémové aktualizácie (na novšiu verziu OS).

Zo začiatku tomu ale tak nebolo. Nokia pri svojich úplne prvých smartfónoch deklarovala, že im bude bezpečnostné záplaty formou OTA aktualizácií doručovať po dobu dvoch rokov. To sa teraz podľa informácií na oficiálnom fóre výrobcu mení.

Nokia 5
Nokia 5. Foto: Lukáš Zachar

Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8 budú dostávať bezpečnostné aktualizácie o rok dlhšie oproti pôvodnej stratégii. To znamená, že poslednú aktualizáciu dostanú v októbri 2020. V prípade Nokie 3 ide o september 2020. Distribúcia aktualizačných balíčkov bude prebiehať na štvrťročnej báze.

TIP REDAKCIE
Instagram začal testovať predplatné: Otvorí cestu k exkluzívnemu obsahu

Je pekné vidieť, že sa výrobca na svoje pôvodné zariadenia, ktoré predstavil ešte v roku 2017, nevykašlal a predĺžil ich podporu podľa súčasných štandardov Android One. S aktualizáciou na novšiu verziu operačného systému však počítať netreba.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať