Sega Genesis Mini

Sega prinesie novú retro konzolu. Medzi hrami nechýba Golden Axe ani Sonic

Svet sa pri príležitosti osláv 30. narodenín priekopníckej hernej konzoly Sega Genesis dočká príchodu jej retro verzie Genesis Mini.

Svet sa pri príležitosti osláv 30. narodenín americkej verzie konzoly Sega Genesis dočká príchodu jej retro verzie. Novinka Genesis Mini ponúkne kombináciu klasického dizajnu, kompaktnejšej konštrukcie a vynoveného hardvéru vrátane parádnych retro ovládačov s USB portom.

Treba ale zároveň počítať i s určitými obmedzeniami. Prítomný regulátor hlasitosti nefunguje a nemožno vkladať fyzické kazety. Preto je k dispozícii ponuka už od výroby nainštalovaných hier. Používateľ má dokopy na výber zo 40 titulov. A nielen tak hocijakých.

Golden Axe aj Sonic

Repertoár prichádzajúcej konzoly Sega Genesis Mini tvorí jedna legenda za druhou. Okrem Golden Axe či ježka Sonica je v ponuke aj Mega Man, motorky Road Rash 2, Earthworm Jim alebo pouličné bitky Streets of Rage 2.

Ovládač ku Genesis Mini
Ovládač ku Genesis Mini

Prítomný HDMI port dokáže poskytnúť HD výstup a hry bežia prostredníctvom softvérovej emulácie. O túto oblasť výbavy sa pre zmenu postarala japonská spoločnosť M2.

Nová herná konzola Genesis Mini príde na pulty obchodov 19. septembra, a to spolu s cenovkou okolo 80 eur. Základné balenie bude zahŕňať dva herné ovládače aj HDMI kábel.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať