Všimli ste si? Aplikácia Spotify pre Android prichádza o obľúbený widget

Spotify widget odstránila preto, lebo sa jej jednoducho zdal zbytočný, keďže tie isté možnosti nám ponúka i všeobecne zaužívanejšia notifikácia.

Aktualizácie pre hudobnú službu Spotify poväčšine uvádzajú zaujímavé novinky. Pri verzii 8.5 je to však trochu inak. V nej totiž prichádzame o obľúbený widget, informuje server 9to5Google.

Konkrétne hovoríme o malom sivo-zelenom widgete (viď. nižšie), ktorý ponúka základné, no užitočné možnosti, medzi ktoré patrilo napríklad pozastavovanie či prepínanie skladieb.

Notifikácia ponúka rovnaké možnosti

Švédska spoločnosť nás ale nenechala bez vysvetlenia. Spotify widget odstránila preto, lebo sa jej jednoducho zdal zbytočný, keďže tie isté možnosti ponúka i všadeprítomný a všeobecne zaužívanejší ovládací prvok v notifikačnej lište.

Negatívna spätná väzba

Komunite sa však táto zmena priveľmi nepozdáva, o čom svedčí i zväčša negatívna spätná väzba. Používatelia sa teda dočkali odkazu, prostredníctvom ktorého môžu hlasovať za návrat ich obľúbeného widgetu. No i napriek tomu, že sa v priebehu krátkej chvíle nazbieralo viac ako 1 000 hlasov, služba sa obmedzila len na oznámenie, ktoré jasne hovorí, že sa návratu v blízkom období rozhodne nedočkáme.

TIP REDAKCIE
Motorola Razr 3 má dostať Snapdragon 8 Gen 1 a technológiu UWB

O widget však neprídete okamžite, teda je a zrejme ešte chvíľu bude dostupný v miniaplikáciách (widgetoch), ku ktorým sa dostanete cez dlhšie podržanie prsta na voľnom priestore na vašej obrazovke. Po príchode aktualizácie na verziu 8.5 však už jednoducho nebude funkčný.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať