samsung galaxy A30s

Samsung Galaxy A30s prichádza na Slovensko. Stojí rovnako ako Motorola One Action

V posledných dňoch rezonujú hlavne najnovšie vlajkové lode z dielne juhokórejského Samsungu, na slovenský ale prichádza aj niečo podstatne lacnejšie a teda dostupnejšie pre širšie publikum.

V posledných dňoch rezonujú hlavne najnovšie vlajkové lode z dielne juhokórejského Samsungu, na slovenský trh ale prichádza aj niečo podstatne lacnejšie a teda dostupnejšie pre širšie publikum.

Samsung Galaxy A30s sa začne u nás predávať v druhej polovici septembra za maloobchodnú odporúčanú cenu 269 EUR. S navlas rovnakou cenou sa u nás začala nedávno predávať Motorola One Action.

Pripomenutie je dobré, keďže ide o smartfóny z rovnakej kategórie, ktoré ale nie sú vôbec rovnaké. Skôr naopak. Samsung v tejto triede ponúka AMOLED displej, a to dokonca so zabudovaným snímačom odtlačkov.

Čítačka odtlačkov pod displejom je skôr výsadou drahších kúskov. Displej má uhlopriečku 6,4-palca a nižšie HD+ rozlíšenie, teda 720 x 1560 pixelov. Obrazovka má pomerne štíhle okraje a malý zárez, ktorý ukrýva 16 Mpx kameru so svetelnosťou f/2.0.

samsung galaxy A30s
Samsung Galaxy A30s

V Motorole naopak stavili na 6,3″ LCD displej, no s plným rozlíšením 1080 x 2520 pixelov v užšom a vyššom pomere strán 21:9. Prekážať ale môže veľká diera pre 12 Mpx selfie kameru s totožnou svetelnosťou f/2.0. Snímač odtlačkov sa v tomto prípade nachádza na zadnej strane.

V prospech One Action hrá výkonnejší čipset Exynos 9609 (GPU Mali-G72 MP3), 4 GB operačná pamäť a 128 GB interné úložisko (hybrid microSD do 512 GB). Galaxy A30s využíva výkon 14 nm sady Exynos 7904 (Mali-G71 MP2), 4 GB operačnú pamäť a 64 GB úložisko (hybrid microSD do 512 GB).

Samsung Galaxy A30s
Samsung Galaxy A30s

Potom tu je batéria. Výdrž na jedno nabitie je dôležitá a Samsung ju zabezpečí až 4000 mAh akumulátorom s rýchlejším nabíjaním s výkonom 15W. Motorola má 3500 mAh batériu a 10W adaptér v balení.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta, Aliexpress a Wish podpísali zmluvu. Koniec doplácania DPH a cla!
Samsung Galaxy A30s
Samsung Galaxy A30s

Galaxy A30s stavil na výkonnejší 25 Mpx hlavný fotoaparát s vysokou svetelnosťou f/1.7. Dopĺňa ho 5 Mpx snímač pre hĺbku ostrosti a dokonca 8 Mpx senzor pre snímanie ultra širokouhlých záberov.

Priamy cenový konkurent z radu Moto má síce len 12 Mpx hlavnú kameru (f/1.8) s 5 Mpx snímačom hĺbky ostrosti, na druhú stranu vyniká unikátnou akčnou širokouhlou kamerou (zorné pole 117 stupňov). Snímač obrazu za objektívom je pootočený o 90 stupňov. To znamená, že smartfón môžete pri natáčaní širokouhlého videa držať a ovládať jednou rukou vo vertikálnej polohe.

One Action
Motorola One Action

Oba smartfóny využívajú operačný systém Android vo verzii 9.0 Pie. One Action má čistý systém kategórie Android One. Výhody tejto platformy sú asi jasné. Samsung má samozrejme vlastné užívateľské prostredie, ktoré láka na rozšírenú funkcionalitu.

Je tu funkcia Game Booster, ekosystém Samsung Health, silné zabezpečenie Knox alebo napr. Live Focus a ďalšie vylepšenia v aplikácii fotoaparátu, ako detekcia chýb a optimalizácia nastavení pre jednotlivé scény snímania.

Samsung Galaxy A30s sa bude u nás predávať v černej a bielej farbe s tzv. holografickým efektom na zadnom kryte. V tejto cenovej kategórii sa na trhu nachádza viacero rôznych modelov smartfónov. Ak by ste si ale mali vybrať, ktorá z dvojice aktuálnych noviniek je vám sympatickejšia?

Svoj názor zanechajte v diskusii nižšie. Zástupcovia oboch výrobcov si ju určite prečítajú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať