Porsche Taycan

Porsche Taycan: Takto bude vyzerať interiér hi-tech elektromobilu

Nemecká automobilka Porsche odhalila ďalšiu časť skladačky. Ešte pred predstavením Porsche Taycan sme sa dostali k podobe jeho interiéru.

Nemecká automobilka Porsche odhalila ďalšiu časť skladačky. Ešte pred oficiálnym predstavením jej prvého elektromobilu sme sa dostali k podobe, akú ponesie interiér štvorkolesovej novinky Porsche Taycan.

Keďže pôjde o moderné auto, tvorí ho hneď niekoľko špičkových displejov. Najnáročnejší zákazníci majú k dispozícii dokopy až štyri zobrazovacie panely. Jeden je pred šoférom, dva sú v strede a posledný umiestnili priamo pred vedľa sediaceho pasažiera.

Takmer všetko je tu ovládané prostredníctvom dotykovej interakcie. Tradičné hardvérové tlačidlá a ovládacie prvky nájdete snáď iba na volante.

Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan

Veľkosť stredových displejov dosahuje 10,9 a 8,4 palca. Vrchný slúži na zobrazovanie informácií, zatiaľ čo druhý zobrazuje digitálne tlačidlá, cez ktoré prebieha ovládanie palubného systému. Preto mu nechýba ani vibračná odozva, uvádza tlačová správa spoločnosti Porsche.

Taycan a extrémne rýchle nabíjanie

Výrobca nám ešte dávnejšie prezradil, že sa môžeme okrem iného tešiť i na extrémne rýchle nabíjanie batérie. Tak rýchle, že za 4 minúty naplníme dostatok elektrickej energie, aby sme prešli 100 kilometrov. Pôjde až o 800-voltový systém s podstatne väčším výkonom, ako je ten súčasný. Na príchod niečoho tak schopného si ale ešte chvíľu počkáme.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Oficiálne predstavenie elektromobilu Porsche Taycan prebehne 4. septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať