Porsche Taycan: Takto bude vyzerať interiér hi-tech elektromobilu

Wau.

0
Porsche Taycan
Porsche Taycan

Nemecká automobilka Porsche odhalila ďalšiu časť skladačky. Ešte pred oficiálnym predstavením jej prvého elektromobilu sme sa dostali k podobe, akú ponesie interiér štvorkolesovej novinky Porsche Taycan.

Keďže pôjde o moderné auto, tvorí ho hneď niekoľko špičkových displejov. Najnáročnejší zákazníci majú k dispozícii dokopy až štyri zobrazovacie panely. Jeden je pred šoférom, dva sú v strede a posledný umiestnili priamo pred vedľa sediaceho pasažiera.

Takmer všetko je tu ovládané prostredníctvom dotykovej interakcie. Tradičné hardvérové tlačidlá a ovládacie prvky nájdete snáď iba na volante.

Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan

Veľkosť stredových displejov dosahuje 10,9 a 8,4 palca. Vrchný slúži na zobrazovanie informácií, zatiaľ čo druhý zobrazuje digitálne tlačidlá, cez ktoré prebieha ovládanie palubného systému. Preto mu nechýba ani vibračná odozva, uvádza tlačová správa spoločnosti Porsche.

Taycan a extrémne rýchle nabíjanie

Výrobca nám ešte dávnejšie prezradil, že sa môžeme okrem iného tešiť i na extrémne rýchle nabíjanie batérie. Tak rýchle, že za 4 minúty naplníme dostatok elektrickej energie, aby sme prešli 100 kilometrov. Pôjde až o 800-voltový systém s podstatne väčším výkonom, ako je ten súčasný. Na príchod niečoho tak schopného si ale ešte chvíľu počkáme.

Oficiálne predstavenie elektromobilu Porsche Taycan prebehne 4. septembra.