Exynos 9825

Exynos 9825 OFICIÁLNE: Samsung predstavil čipset, ktorý bude poháňať Note 10 a Note 10+

Samsung dnes predstaví Galaxy Note 10, ktorý poženie nový čipset. Exynos 9825 sme však spoznali niekoľko hodín pred predstavením smartfónu.

Samsung dnes predstaví avizovaný Galaxy Note 10, ktorý poženie nový čipset. Exynos 9825 sme však spoznali niekoľko hodín pred predstavením smartfónu. Novinka je vyrábaná prostredníctvom modernejšieho procesu a ponúkne výkonnejší grafický procesor ako predchodca.

Výrobný proces tentokrát nesie označenie LPP EUV, nie len LPP, a dosahuje iba 7 nanometrov, čo pre používateľov znamená lepšiu energetickú efektivitu, než v prípade 8-nanometrového modelu Exynos 9820 z minuloročného Galaxy Note 9. Na konkrétne čísla si ale budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Gigant zatiaľ neprezradil žiadne bližšie informácie.

Technická špecifikácia:

  • 2 jadrá M4 (2.73 GHz)
  • 2 jadrá Cortex-A75 (2.31 GHz)
  • 4 jadrá Cortex-A55 (1.95 GHz)
  • pamäť – LPDDR4X @ 2093MHz
  • video výstup – 8K @ 30 fps / 4K @ 150 fps
  • konektivita – Shannon 5000 Cat.20 DL, Cat.13 UL
  • výrobný proces – 7 nm LPP EUV

Čo sa týka výkonu, najväčšie medzigeneračné zlepšenie pocítime predovšetkým pri hraní. Grafický procesor Mali-G76 MP12 tiká na vyššej frekvencii, čo v konečnom dôsledku zabezpečí viac snímkov za sekundu. Mobilné hry by teda mali po novom bežať opäť o niečo plynulejšie.

Exynos 9825 ponúkne lepší grafický procesor
Exynos 9825 ponúkne lepší grafický procesor

Počet jadier hlavného procesora zostal bez zmeny, a to isté platí o pamäti, konektivite alebo video výstupe. Frekvenciu síce nepoznáme, no GSMArena píše, že aj tá by mala zostať rovnaká. Čísla sú teda v tomto prípade identické s tými, aké mal čipset Exynos 9820.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Krajšie fotky a lepšia AI

Tohtoročná generácia dokáže ale i napriek takmer nezmenenej technickej špecifikácii zdvihnúť kvalitu záberov alebo zlepšiť súčasné kapacity umelej inteligencie. O ako veľké zlepšenie ale ide, zistíme až v priebehu nadchádzajúcich týždňov, kedy začnú prichádzať prvé testy vrátane kľúčového hodnotenia od odborníkov z DxOMark.

Pokročilé spracovanie obrázkov a AI spájajú v Exynos 9825 sily, aby dokázali poskytnúť jedinečné kapacity spracovania obrázkov pre mobilné zariadenia,” uvádza Samsung na svojom webe.

Galaxy Note 10 a jeho lepšie súrodenca Galaxy Note 10+ spoznáme už dnes večer. Ak vás teda novinky zaujímajú, nezabudnite sledovať TECHBYTE.sk, kde nájdete všetky dôležité a aktuálne informácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať