HTC končí s predajom telefónov na území Spojeného kráľovstva. Dôvodom je patentový spor

Našťastie pre tchajwanskú spoločnosť, spor sa vzťahuje len na telefóny. HTC teda britský trh nebude musieť ukracovať o svoje VR headsety.

Tchajwanský výrobca smartfónov HTC stále žije, po novom však o niečo menej na území Spojeného kráľovstva. Svoje smartfóny spoločnosť z britského trhu stiahla kvôli patentovému sporu s vývojovou a výskumnou spoločnosťou Ipcom, ktorá sídli v Mníchove. O novinke informuje server XDA Developers.

Pôvodný spor medzi HTC a Ipcom bol ukončený ešte v roku 2012. Išlo v ňom o patenty v súvislosti s bezdrôtovou technológiou, ktorá bola využívaná v oblasti áut a telefónov. Spoločnosť HTC teda musela svoje zariadenia poupraviť, pričom iba upravené telefóny mohla následne aj predávať.

“Out of Stock”

Presne to však tchajwanská spoločnosť neučinila. Naďalej predávala neupravené modely, čo malo drastický následok. Ako sme už spomenuli vyššie, telefóny od HTC na britskom trhu končia. Online obchody smartfóny označujú za nedostupné (vypredané), pričom v ponuke ich nemajú už ani mobilní operátori.

“HTC ako popredný inovátor berie otázky duševného vlastníctva veľmi vážne. Aktívne vyšetrujeme obvinenie tretej strany týkajúce sa porušenia právnych predpisov,” tvrdí hovorkyňa spoločnosti.

XDA Developers

Amazon je posledná a jediná voľba

Aktuálne si teda môžete smartfón značky HTC na území Spojeného kráľovstva zakúpiť už len z jedného obchodu, a to Amazonu. Našťastie sa pre spoločnosť spor vzťahuje len na telefóny. HTC teda britský trh nebude musieť ukracovať o svoje VR headsety, ktoré sú pre ňou zrejme posledným záchranným lanom.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Napriek všetkému však bude ukončenie predaja smartfónov na tak obrovskom území pre HTC obrovskou stratou, s ktorou sa zrejme len tak hneď nevyrovná.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať