Porsche Taycan na nabíjačke

Absolútna šialenosť: Porsche Taycan sa do 20 minút nabije na dojazd 400 km

Chystaný elektromobil od renomovanej automobilky Porsche, model Taycan, príde už budúci rok. Vyzerá to tak, že inovácií na trh prinesie hneď niekoľko.

Chystaný elektromobil od renomovanej automobilky Porsche, model Taycan, príde už budúci rok. Vyzerá to tak, že inovácií na trh prinesie hneď niekoľko. Medzi nimi by malo byť aj extrémne rýchle nabíjanie.

Šéf automobilky, Oliver Blume, pre server Bloomberg potvrdil, že pri využití podporovanej nabíjačky sa Taycan do 20 minút nabije na 400 km dojazd. Hovoríme tu však o 800 voltovom systéme.

Ten dokáže za 4 minúty doplniť dosť šťavy na 100-kilometrovú jazdu. Blume zároveň podotkol, že nová generácia batérií príde približne o dekádu a celkový dojazd zdvojnásobí. Čakajú nás tak elektromobily s dojazdom 1 000 km a ešte rýchlejším nabíjaním.

Porsche spojil sily s BMW, Daimler, Ford a Audi pri vývoji a výstavbe infraštruktúry pre rýchle nabíjanie elektromobilov po celej Európe. Automobilky čelia čoraz väčšiemu tlaku zo strany zákazníkov, vlád a samotnej Tesly, ktorá mnohých doslova uchvátila.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Je medzi nimi aj pán Blume, ktorý má voči Elonovi Muskovi „obrovský rešpekt“. Porsche očakáva, že do roku 2025 bude polovica jeho modelov v prevedení plugin hybrid alebo plne elektrická. Zároveň však upokojuje všetkých fanúšikov spaľovacích motorov. Tie bude ponúkať „tak dlho ako to len bude možné“.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať