kirin 990

Potvrdené: Kirin 990 bude predstavený na technologickom veľtrhu IFA 2019

Spoločnosť Huawei prostredníctvom krátkeho videa na webe YouTube potvrdzuje oficiálne predstavenie nového vlajkového čipsetu Kirin 990, ktorý bude poháňač očakávanú vlajkovú loď Mate 30 Pro.

Spoločnosť Huawei prostredníctvom krátkeho videa na webe YouTube potvrdzuje oficiálne predstavenie nového vlajkového čipsetu Kirin 990, ktorý bude poháňať očakávanú vlajkovú loď Mate 30 Pro.

Udeje sa tak na pôde technologického veľtrhu IFA 2019, ktorý prebieha od 6. do 11. septembra v nemeckom Berlíne. Huawei na tomto podujatí predstaví nový procesor už tretí rok po sebe.

Minuloročná IFA hostila Kirin 980, rok predtým zase podujatie venované sade Kirin 970. Predpokladá sa, že súčasťou nového čipsetu bude aj modem kompatibilný so sieťami 5. generácie.

kirin 990
Možná Huawei Mate 30 Pro. Foto: Ben Geskin, @BenGeskin

Čo od novinky očakávať? Obvyklé vylepšenia v znamení vyššieho výkonu, lepšej energetickej účinnosti a zase o niečo schopnejšej „umelej inteligencie“, alebo teda skôr prostriedkov strojového učenia.

Kirin 990 bude predstavený v prvý deň veľtrhu, teda 6. septembra. Na udalosti nebudeme chýbať podrobnosti vám prinesieme priamo z miesta diania.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať