mate 30 pro

Huawei Mate 30 Pro vraj príde už v septembri. Bude ho poháňať Android?

Samsung má medzinárodnú premiéru svojich nových vlajkových lodí druhého polroka za sebou a teraz je na rade jeho hlavný konkurent z Číny. Proti modelom Galaxy Note10 sa postaví Huawei Mate 30 Pro.

Samsung má medzinárodnú premiéru svojich nových vlajkových lodí druhého polroka za sebou a teraz je na rade jeho hlavný konkurent z Číny. Proti modelom Galaxy Note10 sa postaví Huawei Mate 30 Pro.

Rodina Mate 10 aj Mate 20 bola predstavená v októbri, no Mate 30 a Mate 30 Pro možno spoznáme už v septembri, presnejšie 19. deň v danom mesiaci. Informuje o tom The Next Web, ktorý informácie čerpal z ruského technologického portálu hi-tech.mail.ru.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ: Poď s TECHBYTE a AndroidPortal.sk na predstavenie Galaxy Note10. Môžeš ho vyhrať!

Medzinárodná premiéra by mala aj tento rok prebehnúť v Európe.

Už viac-menej vieme, že Mate 30 Pro vyrukuje so širším zárezom v obrazovke, ktorá bude mať výraznejšie zaoblené postranné okraje. Zárez bude okrem prednej kamery ukrývať senzory pre 3-rozmernú autentifikáciu pomocou rozpoznávania tváre.

mate 30 Pro
Foto: Slashleaks

Aj pri tejto generácii zariadenia bude kladený dôraz na fotoaparáty. Tento rok ich má výrobca zoskupiť do modulu v tvare kruhu, ktorý tak nahradí štvorec. Viac ako uvedený tvar je zaujímavejšia správa o dvojici snímačov s rozlíšením 40 Mpx, z ktorých jeden bude mať na mobilné pomery poriadnu veľkosť 1/1.55″. Druhý 40 Mpx snímač obrazu bude určený pre širokouhlé zábery v zornom poli 120°.

mate 30 Pro
Foto: Ice universe

O výkon by sa mal starať 7 nm čipset Kirin 990. Jeho silnou stránkou nemá byť len vyšší surový výkon, ale hlavne energetická účinnosť. Výdrž na jedno nabitie súčasného Mate 20 Pro je výborná a nová generácia by mohla túto vlastnosť posunúť ešte o niečo ďalej.

Android?

Ako sme sa nedávno dozvedeli, americká vláda zatiaľ definitívne nerozhodla o udeľovaní licencií, na základe ktorých by mohli americké firmy opätovne obchodovať s firmou Huawei.

Prístup k operačnému systému Android a k službám Google je tým pádom stále otázny. Huawei sa už nechal počuť, že ich nový univerzálny Harmony OS dokáže namiesto Androidu nasadiť do praxe takmer okamžite.

Pružné softvérové inžinierstvo je možno pôsobivé, no prípadný úspech bude aj tak stáť na konečných spotrebiteľoch, ktorí budú musieť novému, doposiaľ nepoznanému operačnému systému prejaviť dostatočnú dôveru. S Androidom na palube by sa nové high-end zariadenia asi predávali lepšie.

Kúpili by ste si Huawei Mate 30 Pro s Harmony OS? Dajte nám vedieť!

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať