Ilustračný obrázok

Inovácie nezastavujú: Gigant Huawei odštartoval vývoj 6G siete

5G technológia ešte nie je ani súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu a už začínajú vývoje ďalšej generácie. Firma Huawei pracuje na 6G.

5G technológia ešte nie je ani súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu a už začínajú vývoje ďalšej generácie. Firma Huawei totiž po novom oznámila, že aj ona začína pracovať na vlastnom 6G riešení.

Komerčného nástupu sa však dočkáme až okolo roku 2030, takže si minimálne dekádu počkáme. Teda aspoň tak odhaduje nedávno zverejnená analýza čínskeho giganta, na ktorú upozornil web GSMArena.

Vývoj nadčasovej technológie neprebieha v Číne, ale v kanadskom meste Ottawa, kde má Huawei veľké výskumné centrum. S projektom mu navyše pomáhajú i špičkoví odborníci z niekoľkých renomovaných univerzít.

Aj Samsung

Podobne ako Huawei, aj Samsung pracuje na svojom vlastnom 6G riešení. O jeho čerstvo spustenej iniciatíve sme sa dozvedeli dokonca ešte skôr ako o technológii konkurenta z Číny. K verejnému oznámeniu došlo v tomto prípade začiatkom júna.

6G štandard ako taký dnes ešte stále neexistuje. Nokia, Ericsson a kórejský mobilný operátor SK Telecom síce už oznámili strategickú spoluprácu na memorande, no tá zatiaľ nepriniesla žiadnu reálnu úrodu. Veci by sa však mohli už čoskoro zmeniť.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať