Ilustračný obrázok

Samsung spustil vývoj 6G. Kórejský gigant chce konkurencii vytrieť zrak!

Ešte tu nemáme ani 5G siete a Samsung už stihol spustiť vývoj 6G. Chce mať totiž značný náskok pred konkurenciou z brandže.

Ešte tu nemáme ani 5G siete a Samsung už stihol spustiť vývoj ďalšej generácie. Chce mať totiž značný náskok pred konkurenciou z brandže. Prenosové rýchlosti mobilných 6G sietí budú síce dosahovať až 1 Tbps, no tak skoro sa ich nedočkáme.

Mnohí odborníci predpokladajú, že komerčný príchod šiestej generácie nastane do 10 rokov. Dovtedy nám musí stačiť piata, ktorá momentálne začína nahrádzať štvrtú generáciu.

Informácie o spustení vývoja 6G technológií pochádzajú z kórejských médií, kde spomínajú čerstvo otvorené výskumné centrum giganta Samsung. Úlohou miestnych výskumníkov nebude však iba vytvorenie hardvéru pre nadchádzajúcu generáciu mobilných sietí, ale aj vývoj umelej inteligencie či pokročilých robotov, píše TechSpot.

“Súčasný tím, ktorý sa zaoberá telekomunikačnými štandardmi, začína popredný výskum 6G siete,” uviedol hovorca spoločnosti. Slovíčkom popredný zrejme naznačil, že spravia všetko pre to, aby boli na čele prichádzajúcej technologickej inovácie. Preto si dali tak načas.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Najbližšie roky prebehne adaptácia 5G technológie, v rámci čoho sa z nej stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. Mobilných operátorov teraz čaká budovanie infraštruktúry a výrobcov mobilných telefónov zase integrácia kompatibilných antén. Preto sme sa nedávno dočkali prvých kúskov s 5G konektivitou, ako je napríklad Galaxy S10 5G.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať