Huawei P smart

Nový systém od Huawei vraj spoznáme tento týždeň. Prvý smartfón už čoskoro

Vyzerá to tak, že nový Hongmeng OS z dielne giganta Huawei spoznáme bez ohľadu na to, či bude obchodná vojna pokračovať alebo nie.

Vyzerá to tak, že nový operačný systém z dielne giganta Huawei spoznáme bez ohľadu na to či bude obchodná vojna pokračovať alebo nie. Hongmeng OS nebude však určený iba pre IoT zariadenia. Prvý smartfón, ktorý poženie, môže prísť už po boku Mate 30 Pro.

Aspoň tak naznačujú ešte čerstvé podpultové informácie z renomovaného čínskeho plátku The Global Times, na ktoré upozornil web The Verge.

K oficiálnemu odhaleniu avizovanému operačnému systému Hongmeng OS, ktorý by sa mal v našich končinách volať Ark OS alebo Harmony OS, má dôjsť už v priebehu tohto týždňa. Ak tak naozaj bude, veľká udalosť prebehne 9. augusta počas vývojárskej konferencie spoločnosti Huawei. Na prvý mobilný telefón si ale ešte nejaký ten mesiac počkáme.

Prvý smartfón v októbri?

Aj keď je Hongmeng OS primárne určený pre zariadenia internetu vecí, poženie i smartfóny. Debut prvého kúsku by mohol prebehnúť počas odhalenia modelového radu Huawei Mate 30, čiže niekedy v októbri. Predaj však odštartuje až koncom roka, pričom ísť má o mid-range model s cenovkou iba okolo 250 eur.

Prvý typ spotrebnej elektroniky, ktorý ponúkne softvérovú novinku z Číny, má byť televízor. Nie od Huawei, ale od jeho dcérskej spoločnosti Honor. Z toho teda možno pomerne jednoducho vydedukovať, že ho spoznáme ešte skôr ako samotný telefón. Predstavenie je zrejme už za rohom.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!
Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať