Internetový gigant Google prechádza na zelenú energiu, chce byť príkladom pre celý svet

Čoraz viac medzinárodných korporácií začína brať ohľad na naše krehké životné prostredie.

Čoraz viac medzinárodných korporácií začína brať ohľad na naše krehké životné prostredie. Preto sa snažia eliminovať tie zdroje energie, ktoré jej môžu ubližovať. A výnimkou nie je, samozrejme, ani gigant z USA.

Google pristúpil ku kroku, v rámci ktorého nadobudol tak obrovské kapacity umožňujúce premenu vetra či slnečných lúčov na zelenú elektrickú energiu, že mu budú stačiť na poháňanie jeho súčasných produktov. Reč tu totiž je až o 3 gigawattoch, píše na sociálnej sieti Twitter, čiže tak dokáže pokryť rovných 100 percent z toho, čo potrebuje na svoje fungovanie.

Keďže náklady na slnko a vietor neustále klesajú a zároveň pribúdajú pracovné miesta, prechod na čistú energiu vedie k nebývalým ekonomickým príležitostiam a prebieha to rýchlejšie, ako sme očakávali,” uviedol na margo kroku Googlu jeho riaditeľ globálnej infraštruktúry, Gary Demas.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

3,5 miliardy dolárov

Ako bolo teda spomenuté, za všetkým stojí výrazný pokles cien nevyhnutnej technológie, bez ktorej by premena jednej formy energie na druhú nemohla byť realitou. Celá investícia do 100-percentného pokrytia vyšla spoločnosť Google na viac ako 3,5 miliárd dolárov, píše web Electrek, čiže tu hovoríme o naozaj ozrutnom projekte.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať