Internetová legenda končí

25 rokov bez prestávky: Najdlhšie fungujúca web kamera ukončí prevádzku

Legendárna web kamera FogCam, ktorá vysiela 25 rokov bez jedinej prestávky, ukončí svoju prevádzku. Deň D nastane koncom augusta.

Legendárna web kamera FogCam, ktorá vysiela asi 25 rokov bez jedinej prestávky, ukončí svoju prevádzku. Deň D nastane koncom augusta. Internet sa medzičasom markantne zmenil a podobné projekty už dnes takmer nikoho nezaujímajú.

Za spustením kamery stojí dvojica študentov z americkej San Francisco State University. Študentský projekt odštartoval v roku 1994 a funguje až dodnes. Stratil však podporu vedenia, preto z neho už onedlho spravia históriu.

Cieľ FogCam spočíval v poskytnutí vzdialeného pohľadu do priestorov vzdelávacej inštitúcie, aby tak potenciálni študenti vedeli, čo ich čaká.

“FogCam bude po 25 rokoch navždy vypnutá. Stane sa tak koncom augusta. Webdog a Danno ďakujú sledovateľom a San Francisco State University za dlhoročnú podporu. Internet prešiel od roku 1994 drastickými zmenami, no FogCam má v jeho histórii veľmi špeciálne miesto,” uvádza rozlúčkový text na web stránke fogcam.org.

TIP REDAKCIE
Namiesto PIN kódu odtlačok prsta: Samsung vylepšuje platobné karty

Web kamera je teda ešte stále v prevádzke. Nasmerovali ju však na cestu pred americkou univerziou, takže toho veľa neuvidíte. Maximálne tak autá alebo okoloidúcich ľudí.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať