Vyhľadávač Google

Nenáročné a rýchle: Vyhľadávanie Google Go je dostupné pre všetkých užívateľov

Spoločnosť Google v roku 2017 predstavila odľahčenú verziu operačného systému Android, ktorá je primárne určená pre smartfóny z najnižších cenových hladín s obmedzeným výkonom.

Spoločnosť Google v roku 2017 predstavila odľahčenú verziu operačného systému Android, ktorá je primárne určená pre smartfóny z najnižších cenových hladín s obmedzeným výkonom. 

Operačnému systému Android Go stačí pre plnohodnotný chod len minimum operačnej pamäte. Postačí kapacita v rozmedzí od 512 MB do 1 GB.

Po takýchto zariadeniach siahajú užívatelia z menej rozvinutých krajín sveta, ktorí tak v odľahčenej forme môžu využívať moderné mobilné technológie, vyhľadávať informácie z celého sveta, komunikovať so známymi a rodinou a podobne.

Google pre operačný systém Android Go pripravil zjednodušené verzie svojich aplikácií, ktoré sú spojené s rovnomenným označením. Majú menej ako 10 MB, dajú sa používať aj offline, spotrebujú minimum zdrojov a sú šetrné k spotrebe mobilných dát.

vyhladavanie go

Niektoré z tzv. Go aplikácií sa však dajú nainštalovať aj do výkonnejších zariadení, ktoré využívajú klasickú verziu operačného systému Android. Niektorým užívateľom môžu vlastnosti daných aplikácií jednoducho vyhovovať viac.

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!

Do klubu celosvetovo dostupných Go aplikácií sa najnovšie pridáva vyhľadávanie Google Go. Už samotný názov aplikácie odkazuje na nenáročný a rýchly spôsob vyhľadávania informácií v online svete.

Aplikácia zaberá len 7 MB, pamätá si vyhľadávanie výrazy, je imúnnejšia voči nestabilnému pripojeniu a dokonca je v nej integrovaná funkcionalita Lens. Pomocou objektívu smartfónu dokáže prekladať cudzojazyčný text.

Ak si ju chcete vyskúšať, stačí prejsť na tento odkaz, ktorý vás presmeruje do obchodu Play. Využiť tiež môžete Mapy Go, Galériu Go pre vaše fotografie či jednoduchého správcu súborov. 

Niektoré Go aplikácie zatiaľ v našich končinách dostupné nie sú. Možno sa to ale časom zmení po vzore aktuálneho vyhľadávania. Ide napr. o YouTube Go, Gmail Go alebo digitálneho asistenta.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať