Chrome aj Edge budú šetriť batériu. Testuje sa nová funkcionalita

Zabraňuje ukladaniu streamovaného obsahu do vyrovnávacej pamäte na disku.

0
chrome
Foto: Feedimo

Microsoft nedávno predstavil novú funkciu, ktorá dokáže zabrániť ukladaniu mediálneho obsahu do vyrovnávacej pamäte cache, čo má za následok nižšiu aktivitu disku, informuje server Windows Latest.

Funkcia je zatiaľ dostupná len v testovacích verziách prehliadačov Edge a Chrome, teda v Chrome Canary a Edge Canary, pričom aktivovať si ju môžete prostredníctvom flagu turn off caching of streaming media to disk.

Zníženie o 309 kB/s

Pri sledovaní videí sa streamovaný obsah ukladá do vyrovnávacej pamäte na disku, čím sa zvyšuje jeho aktivita, čoho následkom je zvýšená spotreba batérie. Microsoft tvrdí, že aktivácia novej funkcie dokáže zredukovať aktivitu disku o až 309 kB/s.

„Dnes som vykonal niekoľko testovaní. S aktivovanou funkcionalitou som pri pozeraní niekoľkominútových videí v rozlíšení 720p a vo full-screen režime ušetril približne 79 mW,“ povedal jeden z inžinierov pracujúcich na Microsoft Edge.

Nehovoríme síce o drastickom znížení, avšak pri dlhodobom používaní je predĺžená výdrž batérie citeľná. To ale nie je všetko. Podľa inžinierov má novinka vplyv aj na iné systémové funkcie súvisiace s dátovými prenosmi (napr. doby vyhľadávania).