Možná podoba avizovaného pickupu

Tesla bude mať revolučnú hi-tech mašinu na výrobu áut. Nič podobné ešte neexistuje

Už dlhšie vieme, že americká automobilka Tesla pracuje na inováciách, ktoré sa postarajú o modernizácia jej výrobného procesu.

Už dlhšie vieme, že americká automobilka Tesla pracuje na inováciách, ktoré sa postarajú o modernizáciu jej výrobného procesu. Až do týchto dní sme však nevedeli, čo tým mal Elon Musk na mysli.

Čerstvo odhalený patent hovorí o technologicky pokročilom stroji s veľkými rozmermi a vysokou pracovnou efektivitou, pretože dokáže nahradiť hneď niekoľko samostatných mašín. Stačí mu iba poskytnúť nevyhnutný materiál a onedlho z neho vyrobí takmer kompletnú karosériu elektromobilu, píše Electrek.

Nič podobné dnes ešte zatiaľ neexistuje, preto si Tesla dala tento skvelý nápad patentovať. Vďaka tomu sú k dispozícii pomerne podrobné informácie a aj jednoduché náčrty možnej podoby.

Náčrt z patentu Náčrt z patentu

Automobilka tvrdí, že nová hi-tech mašina dokáže “zredukovať výrobné časy, operačné náklady, výrobné náklady, znečisťovanie životného prostredia, náklady na nástroje a aj množstvo potrebnej výbavy”.

Momentálne ale nie je známe, kedy chce Tesla spustiť jej prevádzku. Keďže sa tu zatiaľ bavíme iba o patente, tak nie je ani nič isté. Jeho odhalenie prišlo však v dobe, kedy Elon Musk čoraz častejšie spomína modernizáciu výrobného procesu. K tej by malo dôjsť do spustenia produkcie avizovaného elektrického crossoveru Model Y.

TIP REDAKCIE
Samsung mal posunúť predstavenie Exynos 2200. Dôvody sú nejasné

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať