Sony predstavilo USB hub pre profíkov, má najrýchlejšiu čítačku pamäťových kariet

Sony vie prekvapiť.

0
MRW-S3
Foto: Sony

Moderné prenosné počítače sú dnes často síce výnimočne štíhle, no chýbať im môže dostatok rozhraní pre pripojenie dodatočných periférií. Pre tieto potreby sú tu tzv. USB huby, rozbočovače, ktoré vám umožnia pripojiť všetko potrebné.

Medzi tie najlepšie bude určite patriť novinka od Sony, USB hub MRW-S3. Súčasťou rozbočovača je najrýchlejšia čítačka pamäťových kariet na svete, čo ocenia hlavne profesionálni fotografi.

Pamäťové karty vo formáte UHS-II SD/microSD dokáže Sony MRW-S3 čítať rýchlosťou 300 MB/s. Okrem čítačky kariet sa v príslušenstve nachádzajú dva porty USB 3.1 Gen 2 (USB A a USB C) s maximálnou prenosovou rýchlosťou na úrovni 1000 MB/s.

usb hub
Foto: Sony

Čerešničkou na torte je port USB – PD (Power Delivery) s podporou vysokého, až 100W napájania. Zariadeniu nechýba HDMI rozhranie, ku ktorému môžu budúci zákazníci pripojiť externý monitor. Podporované je 4K rozlíšenie pri 30 FPS.

Kompaktná krabička z hliníka v čiernej farbe váži iba 95 gramov. Dodávaná bude s obojstranným vodičom USB C – USB C pre pripojenie k počítaču. Podľa tlačovej správy sa začne Sony MRW-S3 predávať na jeseň za zatiaľ neznámu cenu. O lacné príslušenstvo však rozhodne nepôjde.

Pamäťové karty

Multifunkčný USB hub nie je jedinou novinkou od Sony. Japonský výrobca predstavil aj odolné pamäťové karty kategórie Tough SF-M. Média typu UHS-II dokážu čítať dáta rýchlosťou 277 MB/s a zapisovať pri max. 150 MB/s.

sony
Foto: Sony

Karty sú ako stvorené pre zápis 4K videí alebo objemných fotografií v bezstratovom formáte. Karty Tough SF-M odolajú nehostinným podmienkam vďaka certifikácii IP68. Sú teda odolné voči vode a prachu. Unikátne zábery uložené na takejto karte by tak nemali zlikvidovať poveternostné podmienky a iné vonkajšie vplyvy.

Podľa výrobcu ide o najodolnejšie karty vôbec.

Spolu s kartami výrobca zákazníkom dodá aj špeciálny softvér, ktorý dokáže obnoviť nechtiac odstránené fotografie. Na výber budú kapacity 64 GB, 128 GB a 256 GB. Dostupnosť je taktiež ohlásená na jeseň.