Samsung Galaxy S10

Samsung tvrdí, že mu zisk medziročne klesol o 56 %. V čom je problém?

Zisk spoločnosti Samsung za obdobie troch uplynulých mesiacov klesol až tak, že si medziročne pohoršil o slušných 56 percent.

Juhokórejský gigant, Samsung, má za sebou jeden z najhorších štvrťrokov vo svojej histórii. Zisk spoločnosti za obdobie troch uplynulých mesiacov klesol až tak, že si medziročne pohoršil o 56 percent. Čo za tým teda stojí?

Smartfóny to tentokrát nie sú. Galaxy S10 sa predsa predáva lepšie ako minuloročná generácia Galaxy S9.

Problém tu tkvie predovšetkým v tej divízii, ktorá je zameraná na vývoj a výrobu pamäťových modulov. Keďže ide o hlavný zdroj príjmov giganta, tak pocítia čo i len drobný pokles dopytu. Ten však v porovnaní s minulým rokom klesol až tak, že prišli o miliardy eur.

Ako tvrdí sám výrobca spotrebnej elektroniky, všetko nasvedčuje tomu, že jeho zisk medziročne klesol až o 56 percent. Počas apríla, mája a júna mal Samsung zarobiť iba okolo 4,9 miliardy eur. Na oficiálne obchodné výsledky si ale musíme ešte chvíľu počkať. Zatiaľ máme česť iba s predpokladom.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Nevýrazné predaje smartfónov

Aj keď záujem o Galaxy S10 poráža záujem o predchodcu, od ideálnej predstavy giganta má pomerne ďaleko. Predaje tohtoročnej vlajkovej lode z jeho portfólia totiž označil za nevýrazné. Tým chcel naznačiť, že predávať síce predáva, no ešte stále to nie je na otvorenie šampanského.

Ako prezrádzajú dostupné čísla, Samsung v priebehu marca, apríla a mája posunul na trh viac ako 16 miliónov kusov. To je zhruba o 12 percent viac ako v prípade Galaxy S9.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať