Ilustračný obrázok

Nový operačný systém od Huawei by mal prísť spolu s Mate 30 Pro

Vyzerá to tak, že systém ARK OS predsa len príde na spotrebiteľský trh. K tejto významnej udalosti by malo navyše dôjsť už o pár týždňov.

Vyzerá to tak, že avizovaný operačný systém ARK OS predsa len príde na spotrebiteľský trh. K tejto významnej udalosti by malo navyše dôjsť už o pár týždňov, pretože ho vraj spoznáme popri Mate 30 a Mate 30 Pro. Teda aspoň jeho čínsku verziu.

Keď budeme vychádzať zo zaužívanej tradície výrobcu, predstavenie tohtoročnej generácie populárneho high-end radu prebehne niekedy v októbri. Šušká sa ale i o septembri.

Web Huawei Central píše, že sa dostal k informácii, podľa ktorej spoločnosť Huawei hľadá ochotných testerov zatiaľ oficiálne neexistujúceho smartfónu s ARK OS. Všetko však nasvedčuje tomu, že ide o niektorý z dvoch očakávaných modelov Mate 30. Nový operačný systém z dielne Huawei spoznáme práve pri príležitosti ich predstavenia, tvrdí únik.

Dve možnosti

Je tu ale otázne, čo môžeme od tohto kroku očakávať. Existujú dve potenciálne možnosti. Buď sa výrobca pripravuje na stále možný plán B alebo už čoskoro prinesie smartfóny, ktoré ponúknu takzvanú dual-boot funkcionalitu. To pre používateľa znamená, že si bude môcť pri každom jednom spustení zariadenia vybrať buď Android alebo novú alternatívu.

Druhú možnosť by sme ale zároveň mohli považovať i za snahu presedlať na vlastné riešenie. Nie z ničoho nič, ale až postupom času. Dual-boot funkcionalita umožní používateľom vyskúšať nový operačný systém a ak sa im náhodou zapáči, výrobca s ním o pár rokov môže nadobro nahradiť Android, aby tak zredukoval svoju závislosť na softvéri z USA.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop

Iba pre Čínu?

Rovnako tu ale pripadá do úvahy, že sa bavíme o smartfóne pre čínsky trh. Existuje totiž aj taká možnosť, že ARK OS, alebo HongMeng OS, zatiaľ ponúkne iba tá verzia Mate 30 a lepšie vybaveného Mate 30 Pro, ktorú si budú môcť zaobstarať iba Číňania.

Európskeho operačného systému sa v takom prípade dočkáme až s príchodom budúcoročného modelového radu Huawei P40. K jeho predstaveniu dôjde buď koncom februára alebo až v marci.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať