Samsung začína vyrábať 12 Gb LPDDR5 RAM čipy: Za 1 sekundu prenesú 44 GB dát

Tento rok sa na scéne objavilo hneď niekoľko rôznych modelov smartfónov, ktorých celková kapacita operačnej pamäte RAM dosiahla 12 GB.

Tento rok sa na scéne objavilo hneď niekoľko rôznych modelov smartfónov, ktorých celková kapacita operačnej pamäte RAM dosiahla 12 GB. Všetky však používali starší štandard LPDDR4X, čo by sa však v budúcnosti malo zmeniť.

Spoločnosť Samsung Electronics totiž oznámila, že začína s hromadnou výrobou prvých 12 Gb LPDDR5 čipov. Pamäte by sa mali objaviť v 5G vlajkových lodiach už tento rok.

Samsung pritom len v marci tohto roka spustil výrobu 12 GB LPDDR4X modulov. Pre vysvetlenie – pre dosiahnutie celkovej kapacity 12 GB (gigabajtov) musí Samsung poskladať osem 12 Gb (gigabitových) čipov do jedného modulu.

Výhoda LPDDR5: Vyššia rýchlosť, nižšia spotreba

Nové LPDDR5 pamäte pritom ponúkajú dátový tok až 5 500 Mb/s, čo je 1,3-násobne viac, ako pri LPDDR4X (4 266 Mb/s). Celý 12 GB LPDDR5 RAM modul dokáže za 1 sekundu preniesť pôsobivých 44 GB dát. Aby toho nebolo málo, celý modul vďaka vylepšenej elektronike spotrebuje takmer o tretinu menej energie.

TIP REDAKCIE
Huawei predstavil Watch Fit Mini, dostupnejšie hodinky s obdĺžnikovým displejom

Je viac ako pravdepodobné, že Samsung v novom Galaxy Note 10, ktorý bude predstavený už 7. augusta, použije práve nové LPDDR5 čipy. V budúcom roku by mal začať vyrábať 16 Gb LPDDR5 čipy určené pre budúcoročné vlajkové lode.

Total
37
Zdieľaní
Total
37
Zdieľať