xiaomi mi A3

S čistým Androidom: Xiaomi Mi A3 bude predstavený o pár dní

V kategórii smartfónov s dostupnejšou cenou sa oplatí siahnuť po čistej forme operačného systému Android. Tá síce neobsahuje toľko vymožeností ako prepracované užívateľské prostredia výrobcov, no jej výhody sú zjavné.

V kategórii smartfónov s dostupnejšou cenou sa oplatí siahnuť po čistej forme operačného systému Android. Tá síce neobsahuje toľko vymožeností ako prepracované užívateľské prostredia výrobcov, no jej výhody sú zjavné.

V prvom rade to sú garantované aktualizácie, ktoré bude výrobca doručovať na pravidelnej báze. Bezpečnostné aktualizácie budú dostávať zákazníci po dobu troch rokov, väčšie systémové aktualizácie v období dvoch rokov.

Čistý operačný systém je prehľadný, pracuje svižne a spoľahlivo, a to aj na menej výkonných zariadeniach. Smartfóny s čistým operačným systémom spadajú do kategórie zariadení Android One. V tejto kategórii sa v podstate nachádzajú produkty hardvérových partnerov Google.

Smartfóny Pixel sú samostatným etalónom vo svete inteligentných mobilov s čistým operačným systémom Android. Do kategórie Android One čoskoro pribudne nový zástupca z dielne Xiaomi.

Smartfóny Xiaomi sú vyhľadávané hlavne vďaka atraktívnemu pomeru medzi ponúkanou výbavou a cenou. Každému však nemusí vyhovovať dvorné užívateľské prostredie výrobcu, ktoré sa nazýva MIUI.

xiaomi mi A3
Očakávaná podoba Xiaomi Mi A3 od winfuture.de

Španielske zastúpenie značky Xiaomi na sociálnej sieti Twitter informuje o plánovanej premiére (17. júl) smartfónu Xiaomi Mi A3, ktorý bude vybavený práve čistým operačný systémom Android. Pôjde už o tretiu generáciu, ktorej predchádza model Mi A1 a Mi A2.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Novinka bude mať podľa výrobcu oproti predchádzajúcej generácii viac výkonu, snímač odtlačkov prstov pod displejom a väčšiu kapacitu batérie. O fotoaparáte a ďalších vlastnostiach sa nezmienil. Dostať by sme ale mali Snapdragon 665, 6″ FHD+ displej, 48 Mpx snímač obrazu v zostave troch fotoaparátov a taktiež rýchle nabíjanie.

Maloobchodná cena by sa mala pohybovať niekde medzi 200 – 300 eurami.

Xiaomi Mi A3 bude s najväčšou pravdepodobnosťou dostupný aj na našom trhu, keďže o predstavení informuje jedno z európskych zastúpení značky a zároveň sú na našom trhu dostupné predchádzajúce generácie smartfónu.

Ak preferujete čistý systém, siahnuť tiež môžete po zariadeniach Nokia alebo Motorola. Pri smartfónoch Motorola systém navyše obsahuje Moto Akcie. Praktické funkcie, pre ovládanie niektorých systémových prvkov.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať