zakaz

PUBG zakázala ďalšia krajina: Deti sú vraj príliš agresívne a závislé

Ďalšia krajina sa zapisuje do zoznamu krajín, kde herný fenomén dnešnej doby, PUBG, nie je vítaný. Má neblahý vplyv na zdravie detí.

Jordánsko sa zapisuje do zoznamu krajín, kde herný fenomén dnešnej doby, PUBG, nie je vítaný. Finálny verdikt vydala miestna Telekomunikačná regulačná komisia, informuje server GamesIndustry.

Komisia však predmetným titulom nekončí. Zakázať plánuje niekoľko ďalších hier, medzi ktorými sa nachádza aj Fortnite.

Podľa všetkého bola hra PUBG zakázaná ešte minulý týždeň vo štvrtok. Komisia sa rozhodla pre vykonanie drastického zákroku vzhľadom na nekončiace sťažnosti od miestnych obyvateľov i úradov.

Nevhodné pre deti

Hlavným dôvodom pre zákaz titulu však neboli spomenuté sťažnosti, ale štúdia vykonaná Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorá vyhodnotila PUBG ako násilnú hru vedúcu deti k závislosti a izolácii od okolitého sveta. Podľa nej sú žiaci, ktorí aktívne hrávajú hry tohto typu, oveľa násilnejší než ich spolužiaci, pre ktorých gaming nie je koníčkom.

Musíme však poznamenať, že až doposiaľ sme o priebehu štúdie nevedeli. Náznaky zo strany Svetovej zdravotníckej organizácie už tu v minulosti síce boli, avšak ešte v roku 2014, kedy neprebiehala žiadna podobná štúdia, teda len prezentovala svoje obavy.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Ako sme teda uviedli vyššie, PUBG nebude jediným populárnym titulom, ktorú si obyvatelia Jordánska nemôžu alebo teda nebudú môcť zahrať.

Čo si myslíte vy? Zakážu PUBG aj v ďalších krajinách? Podeľte sa o svoj názor v priestore pre diskusiu nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať