POZOR: Kúpili ste si tieto klímy? Ihneď ich vráťte, hrozí skrat!

Klimatizácie sú rizikové a nemali by ste ich ďalej používať. Je nutné ich vrátiť alebo vyžiadať si zásah technika.

Letné počasie so sebou neprináša len príjemné dovolenkové dni, opekačky či návštevy kúpalísk, ale aj menej príjemné záležitosti. Príliš vysoká teplota sa určite nepozdáva mnohým tým, ktorí sa chcú v noci poriadne vyspať, rovnako dokáže znepríjemniť aj bežné aktivity v domácnosti.

Mnohí Slováci sa preto rozhodli kúpiť si klímy. Drahšie, vonkajšie jednotky vyžadujúce profesionálnu inštaláciu sú pre veľa ľudí cenovo nedostupné, preto úspech zaznamenali aj mobilné klimatizácie. Ak však máte doma klímy Sencor SAC MT1221CH alebo SAC MT1222CH, mali by ste byť na pozore.

TECHBYTE.sk zisťoval, kvôli čomu sa klímy dostali do štádia, keď ich výrobca, resp. jediný distribútor produktov Sencor na Slovensku, spoločnosť FAST PLUS, sťahuje z obehu a informuje ich majiteľov.

Spoločnosť FAST PLUS, výhradný distribútor produktov Sencor v SR, sťahuje z trhu mobilné klimatizácie Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH z dôvodu možného rizika skratu a vznietenia produktu. Zároveň vyzýva svojich zákazníkov, aby prestali klimatizáciu používať a vrátili ju predajcovi alebo kontaktovali centrálu spoločnosti,“ píše sa v stanovisku.

Spoločnosť FAST PLUS pre TECHBYTE potvrdila, že klimatizácie je možné do obchodu, z ktorého ste ju kúpili vrátiť aj bez pokladničného bloku. V prípade, ak si klímu chcete ponechať bude potrebný zásah technika, ktorý vám ju u vás doma zadarmo opraví.

Nie všetky kusy

Spoločnosť FAST ČR na základe vykonanej expertízy reklamovaného tovaru zistila možnosť vzniku závažnej poruchy u modelov klimatizácií Sencor SAC MT1221CHSencor SAC MT1222CH. „Oba modely predtým splnili všetky legislatívne podmienky a prešli schvaľovacím procesom pre predaj v rámci Európskej únie,“ hovorí Petr Uher, Senior Quality Manager spoločnosti FAST ČR.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Na vzniknutú situáciu sme zareagovali okamžite po jej odhalení. Oba modely sme nahlásili SOI aj do medzinárodného výstražného systému, ktorý upozorňuje spotrebiteľov na rizikové výrobky,” uvádza Peter Uher a pokračuje: „Bezpečnosť našich výrobkov je pre nás absolútnou prioritou. Preto sme obratom kontaktovali väčšinu zákazníkov, ktorí si spomínané modely zakúpili a informovali ich prostredníctvom našich distribučných a predajných kanálov.

Zákazníkom, ktorých sa nám nepodarilo kontaktovať priamo, sa od začiatku júla snažíme uvedené informácie sprostredkovať formou platených oznámení v celoštátnej tlači, rozhlase, na internetových serveroch a sociálnych sieťach. Výzvu sme zaradili aj do letákov Planeo Elektro distribuovaných v miliónoch kusov týždenne. Porucha sa týka len obmedzeného počtu kusov spomínaných modelov klimatizácií a zo slovenského trhu sa ich darí úspešne sťahovať. V súčasnej chvíli sme zaistili už dve tretiny potenciálne chybných produktov, u ktorých už došlo k refundácii či oprave.

V obehu je ešte 200 kusov

Spoločnosť FAST PLUS registruje na slovenskom trhu ešte necelých 200 kusov rizikových modelov klimatizácií Sencor SAC MT1221CH a SAC MT1222CH. Zákazníkov vyzýva k zastaveniu ich používania a vráteniu predajcovi, alebo kontaktovaniu centrály spoločnosti.

Zákazníci si môžu zvoliť vrátenie peňazí v plnej výške kúpnej ceny alebo vykonanie servisného zásahu na odstránenie montážnej chyby. Zákazníci môžu bližšie informácie môžu získať emailom na info@sencor.sk alebo telefonicky na čísle +421 2 4910 5890.

Total
53
Zdieľaní
Total
53
Zdieľať